emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Мудрі зауваження стосовно мовної дисусії

...кілька реплік щодо мовної дискусії
---------------------------------------------------
1. Треба припинити вживати отой жахливий слововитвір -"мовосрач". Це -неповага до мови. Бо ж принизлива семантика другої частини слова неодмінно переноситься і на першу. Не здивуюся, якщо це "придумка" російських інформдиверсантів, так само як "хохлосрач".

2. Досить уже сперечатися: чия мова милозвучніша, древніша, чия слов`янська, а чия угрофінська, і хто кому суржик. Бо це неминуче приводить до висновку: якби, мовляв, російська була більш милозвучною і менш угрофінською, то її можна було б запровадити як другу державну... Зневага до чужої мови - це расизм. З цивілізаційної точки зору і російська і українська - у світі рівні за правами. Просто перша - це мова, якою спілкуються в Росії, а друга - мова, якою мають спілкуватися в Україні. І все.

3.Дивно звучить і мем: " я принципово розмовляю українською". Тобто, "я волів би краще говорити російською, але оскільки я такий принциповий, то йду на великі страждання, але принципів своїх не зраджу"! Саме так це й звучить. А хіба не краще аргументувати свою україномовність іншим чином: " Я спілкуюся українською, бо це викликає у мене естетичну насолоду" ? Можливо, після цих слів російськомовні "принциповники" замисляться, а чи не втрачають вони від того,що позбавлені цієї, невідомої їм насолоди?

Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Цифри

  Helgi Sharp сейчас с Ol Sharp. 11 ч. · ЦИФРИ ЗАМІСТЬ ПРОПАГАНДИ. Зранку читаю новину, розміщену на…

 • Литва. Атака мигрантами. Что будет дальше?

  Алексей Копытько 1 ч · Литва. Атака мигрантами. Что будет дальше? Тут все просто до безобразия - создаётся…

 • Ню-ню-ню

  Карл Волох 1 ч · - Ню-ню-ню, - погрожують німецькі політики, зокрема, наступник Меркель Армін Лашет, - нехай…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 6 comments