emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Про вугілля, блокаду й моральних вилупків

Позаяк допис френда на вугляну тему, явно не отримав тої уваги на яку заслуговував, я таки витрачу свій час і викладу його своїми словами і доповню цитатою з іншого допису, аби було ще більш зрозуміло. Воно того варто, їй Богу.

Отже. Френд Вадим Двірний – працівник реальної ТЕС, себто – теплоелектростанції, номінальною потужністю 1800 МВт. І розповів він про те наскільки відрізняються між собою марки вугілля, що їх видобувають в України. Тепер трошки хімії.

Головна риса кожного вугілля – вихід летючих речовин. Що таке летючі речовини? Це те що перше вступає у реакцію з киснем. А що таке реакція речовини з киснем? А це, горіння, хай йому.

Так от. Ця сама реакція з киснем трапляться може не тільки під впливом температур, а й з інших причин. Через це більшість українських ТЕС мають запас вугілля вельми обмежений, бо тоді - пожежі і опалення космосу просто за наш із вами рахунок.

Тепер. Більшість наших енергоблоків розраховані на вугілля з виходом летючих речовин до 18%. Тобто – на вугілля марок А і Т. Наразі на території України шахт що видобували б таке вугілля

Н – Е – М – А

Повторити? Чи й так доступно?

Чи можна перевести станції на вугілля марки Г, яке у нас є? Питання на зустріч, а можна в бак бензинового двигуна залити дизель? На практиці не перевіряв, але знавці стверджують, що або – машина не поїде, або рухатиметься зі швидкістю космічної ракети – тільки вас це не обрадує. Якщо ж без екстриму, то переробка станції з вугілля А і Т на вугілля Г – це як машину з ДВС переробити на електромобіль. Тобто стіни у станції залишаться ті самі, а от все інше…

Навіть процес зберігання вугілля марки Г і марок А і Т – різні. У марки Г вихід летючих речовин – 36%, тобто запакувавши його в наявні бункери, краще за все находитися в пожежній машині. На відстані не менше кілометра.

А чому про все це не подумали протягом трьох років? А отут відповім я. Тому що ще три місяці тому я навіть з найбільш дрімучого перепою в жахах не міг уявити, що в країні знайдеться купка моральних вилупків, які почнуть гратися з енергетичною безпекою країни підчас війни, що при цьому ліпитимуть з себе нереальних патріотів. А ще більше я не очікував що знайдуться тисячі упоротих дебілів, які в цій ситуації цих моральних вилупків заходяться підтримувати.

На місці Європи, уже після цього я сказав би всій цій спільності під назвою «Україна» щось типу: «Москва отам – розбирайтеся самі. Ви – нас дістали. Ви – дебіли. Не збагнули цього досі – пацаки вам пояснять доступно. Не навчилися мислити як вільні відповідальні люди – доля ваша бути кріпаками».

А можна вугілля брати за бугром? Ага. Можна. І френд Вадим Двірний підтверджує – привозили з ПАР у 14-15 роках вугілля і заміняли ним донбаський антрацит. Але зі спалюванням вугілля з ПАР були величезні проблеми суто технологічного характеру. Що, очевидно, призводило до збільшення собівартості генерації енергії.

А до цього додаю сказане іншим френдом - Dmitry Medved.

Видобуток антрациту в ПАР – 2 500 000 т. Середнє добове споживання антрациту в Україні зимою – 30 000 т. Всього вугілля виробленого в ПАР нам вистачить на 3 місяці. Балкар бере 80 000 т. Розвантажувати треба по балкару раз на три дні (бажано - два) – а розвантажувати їх немає де. Вартість вугілля на світовому ринку – біля 100 долларів/т. Вихід на ринок України великими обсягами замовлень зразу ж підніме ціну. А один з найбільших продавців вугілля – Росія. Донецьке вугіллячко через треті країни за світовими цінами вона нам продасть залюбки.

Все зрозуміло?

І ще від себе. Сьогодні вже розігнали новину, мовляв, у нас всі станції закільцевані і зупинка тепла і електрики нам не загрожує. Так от я не знаю де беруть ці новини їхні поширювачі, бо за моїми джерелами вже зараз під загрозою залишитися без електрики знаходяться місто Суми і Лівий берег Києва. Бо на Дарницькій ТЕЦ вугілля нема. Край.

От так.

Subscribe

 • Швидко

  Helgi Sharp сейчас с Ol Sharp. 9 мин. · Суд у Страсбурзі відхилив перші вимоги РФ до України - у…

 • "Та сторона.."

  Мироненко Анатолій 23 июля 2020 г. · Natalka Mishchenko 2 год · Військового медика вчора поховали…

 • Зеленый позор разгорается

  Helgi Sharp сейчас с Ol Sharp. 15 ч. · Генпрокурор Молдовы официально заявил, что к похищению Чауса…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 10 comments

 • Швидко

  Helgi Sharp сейчас с Ol Sharp. 9 мин. · Суд у Страсбурзі відхилив перші вимоги РФ до України - у…

 • "Та сторона.."

  Мироненко Анатолій 23 июля 2020 г. · Natalka Mishchenko 2 год · Військового медика вчора поховали…

 • Зеленый позор разгорается

  Helgi Sharp сейчас с Ol Sharp. 15 ч. · Генпрокурор Молдовы официально заявил, что к похищению Чауса…