emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Як ті ворота Аїду..

- Я зберігатиму строгий нейтралітет, - казала мені одна дівчина, яка нібито кримська, але прожила перед окупацією багато років на Москві.
- Я настільки далека від усього цього. Я ахахах, я ручкалась з Беге, бухала з Веге та курила план з Геве (імена номенклатури умовні, але це все усілякі московські знаменитості).
- У тебе не вийде, - попереджував її, - тим більш, що й ти не зможеш, а навіть не схочеш, бути нейтральна, коли до цього дійде.
Вийшло, звичайно, по-моєму.
Ми якось посиділи в одній компанії, де знущались над усім кримським та українським, і в курілці я її спитав: "Ти з ким?". Ну ясно, що вона була ні з ким але я акцентував:
"Хочеш, щоб я це сидів терпів заради тебе, чи чесно дав кожному по морді, поки вони не знають як мене звуть і де мене шукати із нарядом"
Ясно, вона попрохала сидіти і не вийожуватись, типу, так треба. Хоча все, що я міг пійти назустріч - це пійти звідти мовчки та без скандалу.
Це було рік тому, приблизно. Зустрів її тепер, недавно. На чествуванні калоборанта.
Вона несла цвєти, сама виряджена в псевдоукраїнський вєночєк із двома уересерівськими стрічками - синьою та червоною.
Може ви пам'ятаєте, такою була сестра-Києв у всіляких радянських карикатурах в стилі позитив, типу хлєпдасоль визвалітєлям.
- Тобі себе не шкода? Ти ж навіть не українка, - дорікнув я їй.
- Зате фигуриста й чорнява, - сказала вона із самозадоволенням. - Що ще треба?
Я пригадав стемнілі обличчя своїх знайомок, справжніх українок. Які я бачив протягом ціх років, трьох повних років окупації, вже йде четвертий.
Багатьох я знав колись дуже легкими, безтурботними, веселими. У всіх додалось щось незвичайне. Неначе тінь пролягла поміж бровами, на самому чолі. Очи, які б не були відкриті, чисті, їх торкнула та ж невидима темрява. Біль там застигла, і не лише своя. Вдивляючись в ті очи, відчуваю моторошність й повагу. Такими були обличчя троянок і данайок на дев'ятий рік війни. Застиглі постаті з Софокла й Єврипида неначе оживають перед моєй душею. Аж пересмикаюсь.
Дивлюся у пусті, здоволені обличчя зрадниць та посіпак, і не можу не здригнутись. Пусті, як ті ворота до Аїду.
Subscribe

 • Бідолашне СБУ...

  Alex N Alex Noyt 4 ч. · Баканов заявив що Медведчук в Україні, але СБУ не в курсі де саме. А Козак вже втік…

 • 9 ТРАВНЯ. ПІДСУМКИ.

  Кирило Стельмашов 1 ч · Serhiy Grigorovich: 9 ТРАВНЯ. ПІДСУМКИ. ТАКЕ ВЕЛИКЕ, СКЛАДНЕ І КОНТРОВЕРСІЙНЕ…

 • Побажання

  Юрій Гудименко 1 ч · А тепер Єрмака.

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments