На днях написала мені людина, яка постійно проживає на окупованій території бо не може покинути рідних та виїхати звідси. Інколи ця людина ділиться інформацією про переміщення ворожої техніки, або стану справ у ОРДЛО. Зміст повідомлення був такий:
"Блокада таки працює! Бойовики гризуться між собою, розлючені, віджимають шахти Ахмєтова, ціни на все злетіли майже вдвічі!"
Інша людина з окупованої частини Луганщини також не приховуючи свого захоплення пише:
"Блокада діє! Все подорожчало. Звісно, нам важко, але вата ще більш роззлючена, тож це придає сил".
Можна критикувати дії блокадників, вбачати помилки у розрахунках та планах протидії агресії, проте блокада все ж таки стає рушійною силою для змін. Зміни - це завжди певний злам ситуації, злами не бувають безболісними, вони впливають на людей, вимагають мобілізувати зусилля. Мої друзі та знайомі з окупованої території розуміють важливість виведення війни із площини "заморожування конфлікту", вони йдуть на певну жертву, по-своєму, але це не є чимось надмірним, кожний українець (не тільки за національною ознакою, але і ті, хто долучився до боротьби українського народу) у цій війні вже несе свою жертву. Хтось поклав ціле життя, хтось здоров'я, хтось втратив рідних, дім та інше...
У кожного своя жертва задля збереження країни, її незалежності, волі і кращої долі...
Звісно, війна не може вестись прямолінійно, майбутній переможець має виробити певну гнучку стратегію, але це зручне поле і для маніпуляції. Тож в умовах коли невідомо чи є "таємний план", чи він - лише прикриття для спекуляції і затягуванні війни, я обираю дію та ініціативу. Дія завжди надає зусиль для боротьби, бо ти бачиш процес і бачиш зміни, тільки зміни змушують владу діяти і приймати рішення, бо коли все як у болоті, то можновладці бояться діяти, бояться втратити свої крісла, погони, бізнес, тощо...Лише активна робота, а не імітація призводить колесо у рух і наближає перемогу. Тож я підтримую блокаду, як би важко вона не давалася, як би не хотілося послабення.
А якщо є якісь нормативні питання, то можна звернутись до статей Женевської конвенції щодо відповідальності країни-окупанта по забезпеченню цивільного населення окупованих територій продовольчими товарами і т.д. (http://www.un.org/…/de…/conventions/geneva_civilian_33.shtml)