emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Свобода..

маю можливість спостерігати одразу два світи - як казали при комуністах, "два міра два образа жизні". В одному світі я жив до окупації, а материкові та біженці так в ньому і живуть. Інший світ завжди був поруч, а тепер роздувся, як слон з мухи, і норовить пролізти всюди.
Росіянці не розуміють, що ми втратили тут свободу - їм це слово говорить про щось інше, ніж нам, і мова тут ні причім, бо довчора ми були одноязичні з ними.
Справа в якомусь фундаментально різному уявленні про це поняття, або його відсутність.
Примірно так, коли атеїст та вірний розмовляють про спасіння души, обидва ніби розуміють що це, але для одного це дещо самоочевидне, а для іншого - застарілий пережиток, забава для дурнів, в кращому разі красива абстракція.
Помітив, як для росіянців важлива кримінальна і хуліганська хроника. Вони нею живуть. Хоч вони і не знають, що таке свобода, але саме в цій галузі вона їм надана ще повністю. Хтось когось переїхав машиною - і тут вони можуть вільно обмінюватись думками, не боячись нічого і нікого, висловлювати будь-які нелепиці і йти проти течії. Один буде кликати до самосуду, другий до введення смертної кари, третій випендреться і почне захищати водія, щоб казаться інтересним, соригінальнічать. ЗА все це нічого не буде.
Педофілія, пьяне вбивство, наїзд на пішохода - обговорюються так жваво, як в Україні обговорюють корупцію. На все інше є самоцензура. А тут, як і з дорогами та дуракамі, всі згодні що явище існує, і всі згодні, що ніхто не знає як це подолати. А тому можна говорити аби-що, все одне це нікому не зашкодить і тому це дозволяють.
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments