emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Про негарних українців та святих поляків

... І коли хтось почне розповідати про негарних українців, які різали на Волині "білих і пухнастих" поляків, хай спочатку пригадає де лежить причина цієї трагедії.

Після того як Польща наплювала на постанову про протекторат Ліги Націй над Західною Україною і де-юре та де-факто всупереч волі організації, спираючись на підтримку Англії та Франції, які були зацікавлені у існуванні "санітарного кордону" проти більшовицької Росії, знищила автономію Галичини, 24 липня 1924 року польським урядом було заборонено вживання української мови в органах державної влади та місцевого самоврядування.

А в 1934 році польською владою було створено концтабір "Береза Картузьська", в який без суду і слідства (навіть в СРСР до концтаборів саджали після формального судового розглдяду або хоча б рішення "трійки"), рішенням начальника поліції українців запроторювали на 3 місяці. А потім, "не відходячи від каси", могли без пояснень накинути ще 3, і ще...

Ну а тим, кому мало, нагадаю, що польська сторона розтоптала угоду від 1921 року між Петлюрою і Пілсудським, яким поляки гарантували українцям широку політичну та культурну автономію.

А в 1943 році, маючи власну країну під окупацією, відкинули пропозицію ОУН щодо спільної боротьби проти нацистів та більшовиків і заявили, що ніякої України не існувало і не існуватиме, а є "Малопольща".

Так шо покаятися треба б і товаришам з Варшави. І якщо вони категорично проти звеличення Бандери і Шухевича, То нехай припинять звеличувати Мосцицького, Пілсудського, Перацького.

А якщо дуже вже серйозно, то давайте, панове польські друзі, домовимося: у вас свої герої - у нас свої. І не вказуйте нам, кому ставити пам`ятники. Ми вашого Пілсудського не чіпаємо і про те, як Феліціян Складковський укладав з нацистами таємні пакти і готувався в 1938 році брати участь у війні на боці Гітлера проти Чехословаччини кіна не знімаємо...

Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Що їм робити?

  Андрей Луганский тут Forwarded from Марія | Мадзігон ​​Взагалі не новина. Це було дуже очікувано, що рейтинг «Слуг народу» падатиме.…

 • Що таке еталонний дебіл

  Карл Волох Вчера в 02:06 · А давайте, я вам поясню, що таке еталонний дебіл. Це коли голова…

 • Замовники керованої руїни

  Валерій Прозапас 9 ч. · Хочу нагадати, що ще навесні 2019 року Коломойський на куражі чітко і…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments