emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Еще раз про барыгВот тут мы когда-то подробноо обсудилили слово барыга пролетарский менталитет тех, кто его употребляет


А вот интересный аспект в этой области открывает нам история


Лариса Вакульницька
5 ч

про бариг.
а ви знаєте, що Петро 1 (ні разу не барига) в 1708 р. після того, як гетьман відкрито зрікся московського проводу, перейшов до союза зі Швецією і мріяв про свободу Вітчизни від російського іга - обзивав Мазепу баригою і закликав тодішніх українців не підтримувати свого гетьмана.
Всі лекала давно відпрацьовані і тільки лохи щораз свіжі.

"Інший мотив до якого вдавсся Пьотр, щоб здискредитувати опонента, стосувався образ московського царя як захисника "малоросійського народу" від надужитку владою з боку козацької адміністрації".

Звинувачення в утисках Гетьманщини й "народу малоросійського" було в переліку причин по яким Московія по-бєзпрєдєлу змістила попередника Мазепи - Івана Самойловича.

"Ідею кривди, які Мазепа завдав своєму народові, аби заручитися підтримкою "простолюду" і довести, що гетьман діє заради власної вигоди, а не для добра України Петру підказав Мєншиков 26 жовтня 1708 р. в тому ж листі, в якому він повідомляв царя про Мазепину "зраду". Див. Соловьев, История России, кн. 2 с. 244."

цитує книгу С.Плохія "Походження слов'янських націй. Домодерні ідентичності в Україні, Росії, Білорусі".

Subscribe

 • Но есть и хорошие новости...

  Николай Подосокорский Россия и Сьерра-Леоне подписали сегодня совместное заявление о неразмещении первыми оружия в космосе. «Это еще…

 • Товарищу Авакову

  Nana Voitenko 12 ч. · Показали прекрасный телеграм-канал "Старик Богомолец" - @bogomoletz…

 • Детективная история

  Печерский холм ​​ 🏛️Вокруг канала "Первый независимый", который собрал кадры закрытых каналов ZIK, NEWSONE и 112, и который сегодня…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments