emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Чергові кримські нариси від Алі

до Кримнашу багато понаїхало окупантів, як правило, їх видає те чи інше нарєчіє (це пишу спеціально для тих, хто стверджує що росіянський літ'язик остаточно переміг діалекти).
Але є й інші, діти телевізора, які говорять більш-менш правильно, як диктор під час озвучки американського фільма (самі роскіноартисти не такі - акають, гекають, шамкають, шепелявлять, бурмотять собі під ніс, наче їх відбирав логопед).
Ці телепузікі виразно смикаються від українизмів в мові кримчан (словом "пазвÒніт" вмєсто "пазванІт" можно довести до сказу - перевіряв особисто і з натхненням).
Часто вони влаштовують мовні війни, частіше поміж собою, коли одни кажуть що треба тільки лÒжить, другі - тількі класть, а треті - тільки лажИть, при чому викривають один одного в українизмі. Зараз їм почали наслідувати деякі місцеві, що доставляє подвійно.
Був свідком тролінга не менш ніж сотого рівня, коли два стихійних русиста з окупантів сперечалися, правильно свьОкла або свіклА: вирішили покликати в арбитри місцевого, який із спартанською незворушністю їм повідомив, що правильно буде буряк. Якби я не був русофобом, то слід було б їм викликати швидку. А ні, вибачте, ніатлошку.
я спробую окреслити, як саме порушуються права людини в Криму.
У лікарнях лише нещодавно зняли роздруківки великими літерами, що "гражданє" без аусвайсу не обслуговуються в лікарнях. Оголошення зняли, але правило діє (приїжжі росіянці офігевають, кажуть що в них там паспорт не питають). За даними на минулий рік (тобто, на третій рік окупації) таких безаусвайсних було 40 тисяч. Пенсію також не дадуть без аусвайсу - в сенсі, не нарахують взагалі. В приміщення не пустять без аусвайсу - всюди є рогатки так званого антитерору.
Про свободу вираження думок, мабуть, і так все ясно. Коли мешканці приходять до жеку обурюватись якоюсь нестачею послуги, місцева шавка їм переможно каже: приходьте по одному, будьте ввічливими з кожним слюсарем, бо я можу викликати паілцию за несанкціоновану акцію. На мордашці виразно читається восторг. Те саме, тільки про одного паціента, пишеться в лікарні: будете хамити рвачу - викличемо сілавиє органи. Те саме про будь-який протест.
У школах масово і системно відмовляють в викладанні кримської та української мови. Коли батьки приходять поодинці, їм кажуть що "ви пєрвий такой", а треба десять. Коли ж пишуть заяву колективно, то "калєктівниє заяви нє прінімаєм", пишіть один. Коли батьки наполягають, в якості відмови їм кажуть: "ми нє хатім калєчіть жизнь ваших дітєй".
На уроках і перемінах вчителі роблять зауваження школярам, які переговорюються кримською мовою: "йа нє панімаю гаварітє парускі". Коли дитина висловлюється проукраїнські, батьків викликають в школу на внушеніє: "ми жи вам дабра жилаїм, следущій раз сапщім куда нада".
Це лише те, що я чую постійно від знайомих або бачу сам.
На ринках масово і регулярно проводять спонтані затримання всіх присутніх - учєнія антітєрор. Спершу найбільше діставалося усіляким визуальним южанам - вірменам, циганам, євреям, молдаванам, бо саме так окупантські менти уявляли собі зовнішність кримських татар. Тепер вони набузурились і більше доколупуються до фіо і акценту. Це зветься у них "профилактика ліц кафкаской нацьональності". Якщо в людини нема аусвайсу - затримання з протоколом, а коли мене якось взяли з укрпаспортом, то в рязанского окупанта від жаху очи на лоб лізли, боявся що я зараз перекушу йому горлянку, все хотів повішати на мене наручники. Тоді обійшлося "приписом прийти в суд", про який мені так і не повідомили, окрім усно, і я не пішов (це давно було; але спогади невмиручі).
Subscribe

 • Яблука Симиренка

  Скарби України 15 ч. · Яблука Симиренка У ніч з 17 на 18 вересня 1938 р. розстріляний 47-річний професор…

 • Дєлают нас вмєстє...

  Людмила Воробьева 5 ч. · Аварія, винуватцем якої став нардеп-слуга Олександр Трухін, розслідуватись не буде…

 • И опять Таня Адамс

  Tanya Adams Привет, камрады. Следующие две недели я переквалифицируюсь в travel-блогера и в политоту заглядывать не буду ваще, а сегодня новостей…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments