emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Дятлам, що вірять у рейтинги: як виміряти корупцію?

Відкрию вам «секрет».
Корупцію «поміряти» неможливо.
Міряють «рівень сприйняття». Проводять опитування «Як ви вважаєте, корупція збільшилася, чи навпаки?», потім рахують і вуаля...
Якщо три роки у всіх ЗМІ волати про небувалий ріст корупції, рівень її сприйняття збільшиться. Якщо навпаки, розповідати про перемоги і «посадки», рівень сприйняття зменшиться.
Короче, привіт Стецю))

P.S. Хтось з моїх друзів писав щось подібне. Я би тегнув, але не пам‘ятаю хто))

Від себе: Існує велика верства людей , які свято вірять у адекватність й незаперечність  рейтингів, що друкуються.  Вважають, мабуть, що там у якихось гуру-експертів, вчених,  є спеціальні прилади, типу терезів або амперметрів. Ці прилади видають результати об*єктивних вимірювань, які не можна ставити під сумнів. Так от забобонна віра  у магію цифр.  Та віра у науку. Вчені поміряли!

При цьому, якщо очевидна реальність кричуще протирічить рейтингам, паньство, що вірить у рейтинги, воліє ігнорувати цю неправильну реальність. Наприклад,   як ми знаємо, Грузія за показником умов для бізнсу мало не "впєрєді планєти всєй". Але я знаю значну кількість грузинських бізнесменів, які ведуть свій бізнес  Києві й не знаю жодного (!) українського бізнесмена з бізнесом у Тбілісі. Тільки у радіусі километру від мого помешкання у Києві 8(!) грузинських ресторанів, які мають власників грузинів. Скільки ж їх загалом по Києву?! В інтернеті знайшов лише 3 українських ресторани у Тбілісі.

Питаєш у члена секти Свідків Рейтингу: чому грузинські бізнесмени тікають з  такого передового  та вільно-ринкового трьохмільйонного Тбілісі до теж  трьохмільйоннго Києва, де злочинна влада бариг з ранку до вечора знищує малий та середній бізнес? Що їх спонукає так зневажати працю вчених рейтинготворців?  У віповідь чуєш або лайку, або заклик уважніше вивчати наукові ретигни замість того, щоб навколо себе на оці неправильні, антинаукові ресторани дивитися.  

Subscribe

 • Дилема

  Карл Волох 8 мин. · На відміну від багатьох із вас, я не маю відповідей на всі питання. Наприклад, я не знаю,…

 • Хроника одного президента

  Хроника одного президента ‎25.‎07.‎2021 Задолженность вот ОРДЛО (перед всеми поставщиками) за использованную электроэнергию по…

 • Й справді, де там ті несамовиті націоналісти?

  Валерій Прозапас 2 мин. · На думку 1+1, "мовний принцип" призводить до розколу у…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments