emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Анатомія війни проти медреформи

ЩОБ МИ ВСІ БУЛИ ЗДОРОВІ...
Вранці, гуляючи з собакою, зустрів знайомого лікаря - той щойно припаркував свій Touareg. Розповів мені, як файно провів тиждень у Таїланді та як він та його колеги люто ненавидять Супрун. Спитав у нього, чи підняли зарплатню. Та копійки, каже...
* * *
Ініціаторами постанови №5642 про звільнення Супрун є представники Опоблоку І.Шурма і О.Вілкул.
З ригами все зрозуміло, а от "парадокс Богомолець" повинен увійти в підручники сучасної соціології та корупціології, як приклад невідповідності поведінки людини, яка одніє рукою тримала на Майдані прапор докорінних змін, а іншою намертво вхопилась у те, чим жила та на чому збагатіла.

Чому? Бо звикли жити за аксіомою: "не чіпай це кубло, бо тільки гірше буде." Але у Супрун мозок український, а менталитет американський. І якщо правила не дозволяють виграти гру під ліцемірною назвою "безкоштовна медицина", за цим дивним для нас менталітетом людина просто змітає фігури зі столу, пише нові правила і розпочинає принципово нову гру.
Вона варяг і ніколи, як Богомолець, риги та найбільш розгалужена серед усіх мафій - медична, не була частиною старої системи, а тому їй абсолютно не шкода схем, що створювались десятиріччями.

Але тут виникає парадокс "корабля Тесея" - якщо всі складові частини вихідного об'єкта були замінені, залишається чи об'єкт тим же об'єктом? Відповідь: ні, бо він після кардинальних реформ і не повинен таким залишатись. А кардинальні реформи ніколи не бувають безболісними.

Тим часом у війні проти них медична мафія рве горлянку всім, хто стає на її шляху - що ми й спостерігаємо. Рве, бо сьогоднішній стан медицини влаштовує медиків старої школи та тих, хто живе на корупційних схемах. Але не влаштовує молодь, яка знає, що справжня медицина дешевою не буває, а нинішня не є прозорою та не є зрозумілою. А це конфлікт інтересів, на вістрі якого ця мафія прагне ліквідувати основного подразника в особі Супрун.

А тепер констатуємо прості речі:
* Ніщо в країні не вимагає таких кардинальних змін, як медицина.
* Жодній реформі не чиниться такий шаленій спротив, як медичній.
* Нічим більшим не залякує медична мафія населення, аніж реформою медицини.
* Окрім Супрун не бачу у цій сфері жодної постаті, яка б витримала таку кількість тиску, шантажу та погроз.

Виходячи з викладеного, бачу, що Уляна Супрун на своєму місці. Мало того, у випадку успішного завершення медичної реформи, я б рекомендував її на посаду віце-прем`єра з системних реформ. Бо, якщо ми переможемо мафію медичну, переможимо й інші.
* * *
На останок знайомий лікар побажав нашим дітям не жити в епоху змін. Я його розумію - він дійсно непоганий лікар і формально заслужив свій Touareg. Але я хочу, щоб він, мої, його та ваші діти отримували свої елітні авто та відпочинки на Багамах не у результаті корупційних схем, а у результаті гарної освіти, чесної, прозорої конкуренції та гідної оплати своєї праці. Інакше навіщо було все інше? Шануймося!

Коррупционная солидарность – это когда Министерство здравоохранения отправляет в отставку коррумпированную до мозга костей главу университета Амосову, дочку известно врача, а комитет парламента, где собрались все бенефициары коррупции в здравоохранении за последние десятилетия и который возглавляет дочка другого известного врача Богомолец, требует уволить Супрун. Коррупционная солидарность – она самая крепкая в Украине. Скованные одной цепью. Связанные одной целью. Ничто не держит их вместе лучше, чем общие интересы. И попытки бороться с коррупцией только лучше сплотили этих ребят. И чем больше борются, тем лучше они сплощаются. И теперь будут кричать о коррупционном суверенитете. Вмешательстве во внутренние дела Украины. Это наша коррупция и руки прочь от нее. Где не кричат – значит там мало делают. Если депутаты не ругают министра, значит это плохой министр. Если депутаты на хотят уволить министра, значит он не мешает депутатам пилить свое направление. Если депутаты мстят общественным активистам – значит их работа эффективна. Если депутаты вставляют палки в колеса Наблюдательным советам государственных компаний, то значит так создают риски для коррупционной солидарности. Если депутаты требуют отставки Нефедова, значит он не дает им и их друзьям пилить на тендерах. Все так просто, что даже обидно. Никаких скрытых мотивов в Украине нет в принципе. В министерстве здравоохранения работа идет системная – и сразу восстают против министра. Что ж это такое, приехала иностранка и не дает им жить привычной жизнью. Уволить ее. Всем же известно, что украинская медицина – лучшая в мире, а украинское образование - лучшее в мире. Не то что в этих армериках. Нельзя дать мировой закулисе испортить нашу медицину. И главное нельзя убирать людей, которые годами управляли нашей медициной, ведь всем известно, что все это время тут рулили честные и бескорыстные люди. Настоящие патриоты. И если Супрун позволяет себе поставить под угрозу украинскую скрепу, коррупционную солидарность, то не место ей в украинском правительстве. По мнению украинских депутатов. И как хорошо, что Супрун – и о министра. И Парламент просто не может ее уволить. Потому что не смог ее назначить полноценным министром. Все-таки, иногда, беспомощность украинского парламента в принятии решений имеет свой плюс.
Subscribe

Recent Posts from This Journal

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments