emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Апологія Кучми

Я прогавив 80- річний ювілей Леоніда Даниловича, який був позавчора.  У тому сегменті інфомаційного поля України, де я постійно перебуваю, на цей ювілей  ніхто не звернув уваги. Сам я у роки президенства Кучми вкрай погано до нього ставився. Багато разів, у колоні з  іншими маніфстантами я скандував "Кучму геть!". Інерція такого негативного ставлення до другого Президента України продовжує  домінувати у демократичному та прозахідном українськом середовищі. Але, дивлячись на його президенство з відстані часу, я почав розуміти, що коїться велика несправедливість, а домінючий погляд на Кучму- звичайна дурість.

Кучма- видатний український реформатор, який спромігся у надважких умовах провести економічні реформи, завдяки яким зруйнована радянська планова економіка перетворилася на яку-ніяку діючу ринкову. Він побудвав цю ринкову економіку з НУЛЯ, а саме, з НУЛЯ:

-провів тотальну приватизацію;
-створив ринкові інфраструктури;
-створив потужнє аграрне виробництво, сміливим указом розпустивши когоспи та радгоспи;
-
створив сучасну банківську систему;
- ввів національну валюту, яка худо-бідно, але таки пережила всі кризи;
-ультраліберальним законодавством (єдиний податок, спрощене опадаткування) створив середовище для виживання та  розвитку малого та середнього бізнесу, що вражаюче розквітли саме завдяки цьому.

-створив податкову службу адекватну новій моделі економіки

Під кінець його правління Україна отримала величезні кредитні рейтинги у фінансових установах світу, зросли всі макроекономічні показники, пішли потужнім потоком інвестиції. .

Країну вкрили магазинами, переповненими товарами. Такого  ізобілія в Україні не можна було навіть уявити до його правління.  По вулицях поїхали дорогі авто, "іномарки". Власниками ставали люди,  які навіть про "Запорожець" раніше не мріяли. Вулиці вкрилися ланцюгами ресторанів, які з*явилися на місці таких саме ланцюгів радянських контор.

Саме за Кучми розпочався рух до ЄС та НАТО, який було загальмовано "касетим скандалом". Наразі в мене мало сумнівів, що це була робота російських спецслужб.


Кучма не став чіплятися за владу до останнього й пішов, відбувши визначені конституцією президентьскі каденції. Змирився з поразкою на виборах призначеного ним спадкоємця.Не став розганяти Майдан.

Після закінчення каденцій Кучма залишився в Україні, не став емігрувати  у РФ. Погодився з долею, яку йому пішле Всевишній. З*являється періодично на допити. Вислуховує хамські наїзди журналістів. Не лізе у владу. Свій досвід й зв*зки ставить на службу Україні у такій непопулярній справі, як Мінські перемовини ( диванні герої не простять йому нічого, окрім повної капітуляції Путіна, назвуть зрадою).

За все це Даніличу великий респект та привітання з  ювілеєм. Долгіє лєта Пане Президетне!
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 12 comments