emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Серпень 2014. Анатомія московської агресії.

Нагадаю дещо. Якщо в червні-липні та на початку серпня 2014 росіяни завдавали ударів по наших силах переважно з російської території, а окремі військові групи заходили на короткий термін з конкретною метою (супроводження конвоїв, виконання диверсійних операцій, розвідка, вивезення цінностей, налагодження комунікацій, управління, навчання та тренування бойовиків, тощо), то 18-19 серпня 2014 ситуація докорінно змінилася – розпочалася справжня, повноцінна, систематична, структурована і організована агресія, яка не залишає простору для інших інтерпретацій крім міждержавного конфлікту.
19 серпня 2014 до нас пішли перші підрозділи «їхтамнєтів» - офіційних військовослужбовців ЗС РФ - в рамках організованого введення військового контингенту ЗС РФ на територію України з метою ведення бойових дій проти ЗСУ та добровольчих підрозділів, яке продовжувалося до 24 серпня. Всього протягом цього періоду було введено 12 БТГр, об’єднаних єдиним командуванням в рамках виконання єдиного оперативного плану.
На момент початку вторгнення доля терористичних анклавів на Донбасі була практично вирішена – до завершення АТО залишалися тижні, попри всі намагання росіян продовжити їхнє існування шляхом накачування їх зброєю, амуніцією, найманцями, «добровольцями», інструкторами тощо. Найімовірніше, щоб врятувати залишки своїх терористичних сателітів від остаточного розгрому, та зберегти їх в якості політичного важелю впливу на ситуацію в Україні, Кремль пішов на пряме вторгнення з використанням своїх збройних сил.
Для досягнення цієї мети на першому етапі 19-24 серпня були задіяні сили 104-го десантно-штурмового полку 76-ї десантно-штурмової дивізії, 19-ї окремої мотострілкової бригади, 64-го полку морської піхоти Північного флоту, 98-й повітряно-десантної дивізії і 247-го десантно-штурмового полку 7-ї десантно -штурмовой дивізії, 331-го парашутно-десантного полку 98-ї повітряно-десантної дивізії, 19-ї окремої мотострілкової бригади, 8-ї окремої мотострілкової бригади, 31-ї та 56-ї окремих десантно -штурмових бригад з бронетехнікою.
Не виключено (і навіть напевне, зважаючи на поширювані «карти Новоросії», розмови про «юго-восток» і «сухопутний коридор в Крим»), що плани Кремля були набагато ширші, але вони не реалізувалися через низку причин. По-перше, через неочікуваний спротив противника (тобто нас). І хоча російські пропагандисти досі волають про «повний розгром ВСУ за два тижні», вони вперто мовчать про свої втрати і не можуть пояснити, чому після цієї «епічної перемоги» вони забуксували - як у воєнному, так і у політичному полі. По-друге, через переоцінку своїх проксі: рекрутовані з очевидного непотребу бойовики, які мали виконувати роль «армії», виявилися неспроможними не лише на воєнні, а і на військово-організаційні заходи. По-третє, через нерозуміння ситуації в Україні – безтолкове але щире сподівання на те, що після широко розпіареного «розгрому ВСУ український народ повстане разом з шахтарями і трактористами і скине ненависну хунту» не виправдалися. (Втім, з усіх цих напрямів, «робота з населенням» досі ведеться, та судячи з настроїв частини нашого суспільства – не зовсім безуспішно: пропагандистські меми про «котли, на які лише і спроможні ВСУ», та «провладних бариг, які збагачуються на крові і війні» стали невід’ємною частиною вітчизняного дискурсу…)
Після беззаперечного стратегічного провалу, зафіксованого в Мінських угодах від 5 вересня 2014 (бо якщо ви так «епічно перемогли» і «знищили ВСУ в ста мільйонах котлів», то де політичний результат? Отже, ніякої «перемоги», крім локального тактичного успіху на окремій ділянці фронту, і не було?) окупація і війна продовжилися: на сьогодні на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей залишаються розгорнутими 9 батальйонно-тактичних груп (БТГр) і 6 ротно-тактичних груп (РТГр) загальною чисельністю близько 6,5 тис. військовослужбовців ЗС РФ.

Subscribe

 • ...и плодят дальше

  Печерский холм ​​ 🏛️Практически, в продолжение предыдущей темы. СБУ сообщила, что задержала участников преступной группировки, которые нападали…

 • Наплодили врагов

  Печерский холм ​​ 🏛️Коллеги сетуют на то, что действующая власть проигрывает одну информационную кампанию за другой. Из этого делается…

 • Повторення сюжетів

  Карл Волох 2 ч. · Цю картинку 2013 року, мабуть, не забуду ніколи. - Я ще не вирішив. - резюмує брифінг…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments