emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Незалежність - це процес

сім тез до дня незалежності

1. Україна не стала по-справжньому незалежною у 1991. СРСР не розпався у 1991, а продовжив своє існування в іншій формі. На місце імперії прийшла середньовічна модель "сюзерен-вассал": формально Україна та інші колишні республіки були незалежними, а насправді ні

2. Те, що відбувається з 1991 - це довгий процес здобуття незалежності, з більш мирними і менш мирними фазами. І він ще довго триватиме.

3. У 2000х та 2010х моделі Києва і Москви стають протилежними. Москва прагне реімперіалізації і рекомунізації. Київ - деімперіалізації і декомунізації. Відмінна тільки одна літера, але вона позначає прірву.

4. Захід у 1991 теж не сприйняв розпад СРСР всерйоз. Ключовим для нього було падінння Варшавського блоку. Тому країни колишнього соцтабору з'явилися на порядку денному ЄС і США, а країни колишнього СРСР - ні. Виняток - Балтія, але тільки тому, що Захід (особливо США) і не визнавали ці країною частиною СРСР

5. Російське інформаційне домінування, олігархічна економіка, корупція, старі кадри і практики, клімат недовіри і насильства - це все симптоми прихованого існування срср і сьогодні.

6. Україна з'являється спорадично на радарах західного світу у 2004-2005 і 2014-2018, дедалі більше усвідомлюється як частина Європи, а це означає велике ламання стереотипів: від Монтеск'є до Кундери Європа здебільшого вважала, що її межі закінчуються десь у Карпатах. Тільки зараз це змінюється.

7. Незалежність - це процес, і ми тільки на його початку. І це процес, який вимагає зусиль від кожного і щодня

Свято - це добре нагадування

Subscribe

 • Цифри

  Helgi Sharp сейчас с Ol Sharp. 11 ч. · ЦИФРИ ЗАМІСТЬ ПРОПАГАНДИ. Зранку читаю новину, розміщену на…

 • Литва. Атака мигрантами. Что будет дальше?

  Алексей Копытько 1 ч · Литва. Атака мигрантами. Что будет дальше? Тут все просто до безобразия - создаётся…

 • Ню-ню-ню

  Карл Волох 1 ч · - Ню-ню-ню, - погрожують німецькі політики, зокрема, наступник Меркель Армін Лашет, - нехай…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments