emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Влучно та актуально

2 ч.

"Руїнники потребують теж авторитету для організації руїни, бо і руїна мусить бути організована. Але одночасно вони бояться наростання авторитету, бо всякий авторитет має в собі елементи послуху, елементи сталості, здержування, а значить, елементи припинення руїни, що для всяких руїнників небажано. Навпаки, творці потребують наростання авторитету, бо творчість вимагає непреривного і сталого напруження _однорідної і консеквентної волі_ -- а таке напруження і наростання неможливе, коли авторитети _міняються_, коли вони не наростають, а все, вискочивши на хвилину, падають і дають місце іншим авторитетам...

Наші січові руїнники в часах деґенерації Запоріжжя своїм виборним отаманам, по виборі, мазали болотом голову і в руку замість булави вкладали очеретину. В той спосіб вони символізували принцип демократичної рівності авторитету, мовляв, хоч ти і на чолі, але ти таке саме нічтожество і сміття, як і ми, і ми кожної хвилини можемо тебе скинути. Цей принцип пройшов в плоть і кров нашої нації і став предметом похвальних гимнів для наших істориків, політиків і цілої нашої демократії. Забувають тільки ці наші демократичні політики і історики додати, що ці самі "свободолюбиві" Запорожці повзали на колінах перед московським царем тоді, коли цей цар покорив їх маєстатом свого непреривного, всезростаючого авторитету, створеного охлократичною московською аристократією".

(В. Липинський. "Мораль і політична дія". -- Консерватизм: Консервативна традиція політичного мислення від Едмунда Берка до Марґарет Тетчер. - "Смолоскип", 2008. -- С. 419-420.)

Subscribe

Recent Posts from This Journal

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments