emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Фіаско Орбана y Європарламенті з точки зору сільської аналітики

Вчора одна мила симпатична жіночка з Голландії скромно усміхаючись насолоджувалася своїм зірковим часом, а півтисяча депутатів Європарламенту стоячи їй аплодувала. Звати ту жіночку Юдіт Сарджентіні, вона депутат ЄП і якось вона поставила собі за мету показатєльно вздрючити прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана. По совокупності заслуг. І крім того він б’яка. Ну й учора вона його нарешті привселюдно вжарила, при чому прямо таки віртуозно. Чим і заслужила стоячу овацію Європейського парламенту.

Поки пані Юдіт насолоджується перемогою, ЄП готується до імплементації свого рішення, а Орбан валяється в ліжку у носках, з тяжолою головою та отвратітєльним привкусом во рту й соображає чи йти йому сьогодні на роботу, чи ну його нафіг, ми заваримо собі смачної кавоньки або духм’яного чаю. І вмостимося зручненько.

Ітак. Учора Європарламент конституційною більшістю проголосував за внесені голландською депутаткою Юдіт Сарджентіні пропозиції, а іменно: застосувати проти політичного керівництва Угорщини дисциплінарні санкції за грубе попраніє базових принципів, на яких засновано Європейський Союз. Це і утиски преси, і корумпованість політичного керівництва, і порушення прав та свобод цілих категорій громадян, і ще купа різних гріхів та прегрешеній – доповідь пані Сарджентіні переконливо свідчить, що з невеличної симпатичної країни в центрі Європи Орбан перетворив Угорщину на презервацію перепуганих громадян, якими так легко маніпулювати плюючи на принципи демократії й здорового глузду.

Рішення Європарламенту за масштабністю наслідків зараз важко навіть оцінити. Прецедентів нема. Адже подібне сталося ВПЕРШЕ за всю історію Євросоюзу.

Що буде далі – побачимо, але Орбан учора зазнав ганебної і дуже болісної репутаційної поразки. У можливість якої не вірив. Бо був свято переконаний, що дві третини голосів пані Юдіт у Європарламенті аж ніяк не збере.

Україна в тій історії звісно ні при чому, але нехай тепер Будапешт наважиться, щось нам в’якнути про попраніє демократичних цінностей чи прав національних меншин. Їм завжди можна чемно відповісти “Ой, дємократи виіскалися. На себе лучше гляньте”.
Втім, у самій Угорщині в питанні про повну непричетність України до вчорашнього загальноєвропейського ляпасу Обрану вже заворушилися смутні подозренія. І дехто з їхніх експертів поглядає в бік Києва з опаской. Адже Орбан дійсно був абсолютно впевнений – ЄП дві третини голосів не набере, рішення провалиться, вредна дєвушка Юдіт піде гірко плакати, а він, Орбан, дасть пространне хвалькувате інтерв’ю про те який він крутий, сильний, красівий і вобше барсік.

І до цього все йшло, адже Будапешту підтримку обіцяли зокрема в Австрії - юний австрійський прем’єр Себастьян Курц Обрану постійно улибався і за руку з ним чемно здоровкався. Та й Хуйло, коли був у Австрії на весіллі, танцюючи із фрау Кнайсль про Обрана їй шось у вухо наверняка нашіптував. А та, п’яна та весела, взяла й пообіщала. Тому Будапешт був спокійний - потужна й досвідчена австрійська дипломатія натисне в ЄС тайні пружини і Орбан у Страсбузі отдєлається льогким іспугом. Но в самий останній момент герр Курц від Обрана чомусь відвернувся. Ще й сказав про нього такоє… І тепер на угорських форумах обіжено ниють, шо герр Курц гнида. Але шо інтєресно – отетеріли вдруг угорські конспірологи – Курц удівітєльним образом ізменився до Орбана одразу після свого візиту в Київ… Совпадєніє?

Дід цього не знає. Може й совпадєніє. А може й ні… Проте загальна мораль з учорашніх подій у Страсбурзі напрошується сама собою – єслі ти шото десь проти України в’якнув, то в голову тобі неодмінно прилетить. І скоріше за все з несподіваного боку. Українці ж привично розведуть руками “А ми там вообще ні при чому. То ваші внутрішні розборки”.

Зберігаємо бадьорий бойовий дух, тримаємо кулаки за Олега Сенцова та усіх бранців і спокійно та невпинно допомагаємо Армії. За широкими плечима якої можемо насолоджуватися мирним життям, пити каву та умнічати у фейсбуці.

І слєдім, шоб віздє був порядок! А не то, шо січас

Вітаю сердечно, друзі! Після вчорашнього посту про рішення Європарламенту по Угорщині читачі попросили діда подивитися, як там сердешний Віктор Орбан себе чуствує. Зокрема, як пояснює угорцям проізошедше в Страсбурзі, як на це все реагує офіційний Будапешт і що з того буде. Дідусь дисципліновано заліз на угорські сайти, почитав пресу, в першу чергу урядову, і навіть пости деяких угорських політиків у фейсбуці. Ще й коменти під ними. Ето жесть. Загалом українські ЗМІ даремно не висвітлюють цю подію, тож дід у міру своїх скромних можливостей спробує їм допомогти. І кому ця тема цікава, заваримо собі кавоньки чи чаю та вмостимося зручненько. Ітак.

Загальне враження, що Орбан дійсно не чекав на такий результат голосування і внятного плану “Б” не мав. Бо після голосування малодушно зник з інформаційного простору, не давши подчіньонним жодних указаній. Не виключено, шо він, як дід учора напівжартома предположив, попросту забухав. Тому урядові ЗМІ Угорщини якоїсь чіткої лінії висвітлення учіньонного Європарламентом ізбієнія угорських керманичів, не мали.

Не получивши темників, головні редактори угорських солідних ізданій та телеканалів напрасно другі сутки обривають телефони своїх кураторів в уряді, куратори теж нічого толком їм сказать не можуть. Тому в теленовинах просто скромно повідомили про голосування, та дали парочку синхронів з угорськими євродепутатами, які мололи чепуху про засилля в ЄП ліберальних партій, які підтримують мігрантів. А ось Угорщина героїчно стоїть на захисті Євросоюзу від напливу всякої чорномазої шушери, за це й страдає. Взагалі, тема незаслуженних страждань Угорщини від неблагодарної Європи – одна з улюблених серед угорських політиків і на цій темі там не паразитує лише ледачий.

Окремо угорські дєятєлі накинулися на ініціаторку покарання Угорщини, шановну пані Сарґентіні Юдіт (свідомо подаю це ім’я в угорській вимові, трапляється і вимова Джудіт Сарджентіні), та пройшлися по її особі в притаманній дебілам манері – і шо вона некрасіва, шо неудовлєтворьонна дура, а також, що вона бездітна. Бо бездітні люди якоби не можуть бути відповідальними, - уверенним тоном заявляють мадярські коментатори, намекая, шо ось Орбан багатодітний батько, а значить автоматично дуже ответственний політик. Втім, натяк на бездітність – це ще й камушок у огород пані Меркель, но об етом послє.

А ось угорський депутат Чаба Шовґор сміливо й храбро уязвив пані Юдіт просто-таки в залі засідань Європарламенту, коли йому надали слово для виступу. Виступаючи угорською він весь свій нєдюжинний інтелект, дотепність та остроуміє вклав у вимову прізвища ненависної голландської депутатки. Назвавши її “Szar gentini”. Саме так – інтонаційно виокремивши перший склад її прізвища. При тому перекладач-синхроніст на англійську цієї вольності не помітив, або не схотів помітити і шутку йумора пана Шовґора оцінили лише депутати, які володіють угорською. Втім, дідусь сподівається, що європейським парламентарям уже пояснили соль остроумного замечанія пана Шовґора – “Szar” угорською означає “гівно”. Переконаний, після такої виваженої і солідної реакції угорських політиків їхні авторитет у європейських структурах виростуть нєобикновенно.

Але біс із ними, мнєніє опущених угорських балаболів вже мало кого хвилює, європейські експерти зараз жваво обговорюють більш цікаві питання. Наприклад, як реагуватиме на рішення ЄП Європейська народна партія. Адже ЄНП – загальноєвропейська політична організація, яка включає в себе консервативні та християнсько-демократичні партії 39 країн континенту і членство в цій організації для Орбана предмет особой гордості. А також – надій на реванш, бо Орбан давно усім навколо розказує, що теперішні Європарламент та Європейська Комісія його вообще не волнують. Все-одно наступного року будуть вибори до ЄП, перемогу обізатєльно отримають праві партії, а значить склад нової ЄК формуватимуть політичні сили, об’єднані в рамках Європейської Народної Партії. “І вже тагда ми їм усім покажемо” – мрійливо усміхався Орбан, с ненавистю косясь у бік бундесканцєрін Ангели Меркель. Яку щиро й переконано вважає головним автором та натхненником свого позавчорашнього позору в Страсбурзі.

Однак явна зрада депутатів від ЄНП, які всупереч сподіванням угорських депутатів не проявили партійної солідарності, а натомість масово голосували за пропозицію пані Сарґентіні, не могла не вразити пана Орбана в самісіньке серце. І це вірогідно одна з причин його апатії, депресії та запою. Втім, учора під вечір угорський прем’єр вроді начав подавать признаки жизні. Й хоча до преси так і не вийшов, зате за інсайдерською інформацією провів тайну встречу із керівництвом своєї партії FIDESZ. Де обвівши пристутствующих припухшими глазами, жадно осушив пляшку мінеральної води. Після чого собравшись з духом сообщив подєльнікам велику й важливу новину “Гаспада, ми в жопе”. Бо за його даними є висока вірогідність того, що їхня партія може бути з рядів ЄНП з позором ізгнана.

Що було там далі інсайдери не повідомляють, зате зранку з’явилася новина, що пан Орбан планує здійснити терміновий закордонний візит. Який відбудеться вже 18 вересня. Угадайте з трьох раз куди? Дідусь впевнений, що всі його читачі люди кмітливі й одразу здогадалися, що пан Орбан засобирався в гості до Хуйла.

Взагалі-то в міжнародній практиці існує принцип почерговості візитів і тепер по ідеї черга за Хуйлом. Його візити в Угорщину планувалися, навіть анонсувалися, але щоразу зривалися й переносилися. Тому для здійснення всупереч принципу почерговості візиту угорського прем’єра у Москву мусять бути більш ніж серйозні підстави. Міністр закордонних справ Петрик Сійярто розказує угорцям байки, шо Орбану нада в Москву срочно по ділу, бо треба ж обговорювати деталі газової угоди. Чинність якої завершується у 2020 році, а значить є гостра нужда терміново договарюватися про нову. Дід думає, що таке пояснення викликало у всіх акредитованих в Будапешті посольствах щирий веселий сміх, а зараз уже регочуть і у Вашингтоні, і в Лондоні, і в Берліні, і в Парижі. Інтелігентно похрюкують в кулаки навіть у Любляні. Та всі гуртом збираються стежити за тєлодвіженіями Орбана, розуміючи, що навострив він лижі в Москву нєспроста.

Для чого Орбану саме зараз понадобився Хуйло і які саме ідеї народилися в похмільній голові угорського прем’єра дід не знає. Але по всій вірогідності в нього визрів якийсь генітальний план реваншу та захвата власті в Європі з одночасним покаранням Меркель. Але здійснення цього плану требує нєкоторих фінансових вложеній, які Орбан планує вициганити в Хуйла. Бо лише ставши головним координатором фінансових потоків з Москви на нужди правих партій Орбан може зберегти хоч якийсь рівень впливовості. Втім, це лише моє припущення, наблюдаєм.

Але якщо це дійсно так, то дідусь дуже сподівається, шо Хуйло не устоїть перед неотразімим обаянієм угорського барсіка, і таки влізе в задуману ним авантюру. Єдиним осязаємим результатом якої будуть нові гроздья антиросійських санкцій за втручання у вибори до Європарламенту. І вони обрушаться на Росію в будь-якому разі, навіть якщо сам Хуйло предусмотрітєльно откине до цього часу копита.

Зберігаємо бадьорий бойовий дух, тримаємо кулаки за Олега Сенцова й усіх полонених та продовжуємо допомагати Армії.

І слєдім, шоб усюди був порядок! А не то, шо січас

Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments