emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Македонія відкриває двері для свого вступу в ЄС та НАТО

Парламент Македонії тільки що проголосував за конституційні зміни, які мають на меті перейменування країни на Республіку Північна Македонія і відкривають перед нею двері до НАТО і Європейського Союзу. Я до останнього моменту сумнівався, що македонським парламентаріям вистачить політичної мужності - тим більше після низької активності громадян на референдумі - ухвалити таке рішення. Я помилився і я радий цьому.
Домовленості між Македонією та Грецією прийнято критикувати як принизливі для Македонії. Я так не вважаю. Компроміс ніколи не виглядає ідеально. Протягом 27 років Греція відмовляла Македонії в самому праві називатися Македонією - в будь-якому вигляді, відмовлялася визнавати македонський народ і мову, блокувала прийняття Македонії до міжнародних організацій, а там, де не блокувала, Македонія була із принизливою ​​приставкою «колишня югославська республіка». Обміняти все це безумство на географічну приставку «північна» - це не навіть не компроміс, це заспокійлива пігулка для тієї частини грецького суспільства, яка до сих пір не може погодитися з думкою, що на території історичної Македонії можуть жити не тільки греки - і Македонія від цього Македонією бути не перестає. І я радий, що грецький прем'єр Алексіс Ципрас погодився з цим рецептом, пішов наперекір суспільним настроям. Коли Ципрас і його лівацька партія прийшли до влади, я критикував їх мало не щодня - а в результаті грецький прем'єр виявився більш відповідальним політиком, ніж його «класичні» попередники.
Я радий за Македонію ще й тому, що цій країні ціною неймовірних зусиль вдається вибратися з пастки, яку для неї змайстрували в Москві. Та ще й Греції допомогти звідти вибратися. Та ще й створити можливості для легалізації власної церкви, яка ось уже 50 років не може добитися автокефалії. На наших очах зараз твориться історія, відкривається можливість реальної та повноцінної інтеграції країн західних Балкан до цивілізованого світу. А за ними на черзі і ми.
Subscribe

 • Суд над Стерненко: что нужно срочно понять Зеленскому

  Сергей Высоцкий После приговора одесскому проукраинскому активисту Сергею Стерненко все мы стали свидетелями беспрецедентных протестов по всей…

 • Подоляк

  Печерский холм ​​ 🏛️Как и следовало ожидать, после вчерашнего состязания в борьбе без правил между полицией и сторонниками Стерненко, власть…

 • З вогнем грають

  Валерій Прозапас 33 мин. · Пам'ятаєте як учасників акцій "Ні капітуляції!" представники влади…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments