emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Віталій Портников: Константинополь готовий протистояти РПЦ

Росіяни або визнають автокефалію Української церкви і залишаться православними, або відмовляться визнавати - і це означає перестати бути православними

Вселенський патріарх Варфоломій I заявив, що все знає про "чорну пропаганду Москви", спрямовану проти всесвітнього православ'я і майбутнього створення Української православної церкви. Але разом із тим висловив упевненість, що рано чи пізно РПЦ змушена буде погодитися із рішеннями Вселенського патріарха, тому що у неї немає іншого вибору.

У Москві навряд чи розраховували на таку жорстку заяву Вселенського патріарха. Керівники Росії - і в цьому патріарх Кирило нічим не відрізняється від Путіна або Медведєва - вже звикли, що на будь-яку їхню хамську витівку світ відповідає "серйозною стурбованістю" і "необхідністю діалогу" з хуліганами в погонах або рясах - а буває, що в погонах і рясах одночасно, так вже у росіян заведено.

А тут - проста і мудра констатація факту: розмовляти нема про що, все одно змушені будете визнати правоту Константинопольського престолу.

І РПЦ в буквальному сенсі слова немає чим відповісти на ці слова. Секретар відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату Ігор Якимчук вже встиг заявити, що РПЦ не зобов'язана погоджуватися з рішеннями Вселенського престолу просто тому - увага - що давно немає Візантійської імперії, а Стамбул навіть не столиця Туреччини.

Простіше кажучи, як там питав товариш Сталін - "скільки у папи дивізій?". Але ж товариш Сталін, між іншим, був таким самим семінаристом-прогульником, як і товариш Якимчук. За сторіччя ментальність вихованців РПЦ - що Сталіна, що Якимчука - змінилася не сильно. Вони все ще думають про дивізії, а не про канони. А канони якраз і припускають те, про що сказав Вселенський патріарх: доведеться визнати. Рано чи пізно.

Тут потрібно зробити застереження: доведеться визнати, якщо захочете залишитися православними. У Російської церкви, звичайно, є й інший вибір - відмовитися від православ'я, стати розкольницькою сектою або просто неправославною конфесією.

Але тоді вона буде цікавити Вселенський престол та інші православні церкви хіба що з точки зору екуменічного діалогу, як зараз цікавлять католики або протестанти. Так, це дуже простий і ясний вибір для росіян: визнати автокефалію Української церкви означає залишитися православними, відмовитися від такого визнання - означає перестати ними бути.

https://espreso.tv/article/2018/10/23/vitaliy_portnykov_konstantynopol_gotovyy_protystoyaty_rpc?fbclid=IwAR3o9tZ7ahRA_lJGrHQGhIdObhRy_vWmOOAqDJkL0zceIvqbn3HOUiN6f6A
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments