emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Ель- Ріад, Москва та Вашингтон під уважним поглядом сільської аналітики

“Дєньгі – тлєн, покайтєсь грешнікі!” – з такою або приблизно такою благою вістю прибув на днях до Москви ізвесний євангельсько-лютеранський проповідник Джон Болтон, которий по совместітєльству трудиться в Білому Домі радником Трампа з питань безпеки.

Проповіді пастора Болтона проізвели на обітатєлєй московського лєпрозорія “Кремль” сильне враження, хоча чого він на самом ділі прилітав вони так і не второпали. І пока Хуйло ожидає внятних пояснень від Лаврова, а той безрезультатно напрягає свій іскусственний інтєлєкт та смішно плямкає губами, політологи й експерти всіх мастєй коментують состоявшийся візит на всі лади, остаточно заплутуючи допитливих читачів і позбавляючи їх можливості насолодитися прекрасним. Дідусь же, спираючись на стрункі закони сільської аналітіки, хоч і не претендуючи на всезнайство, спробує внести у цю історію нєкотору ясность. Но спершу заваримо собі кави або чаю та вмостимось зручненько. Ітак.

Начну іздалєка. А саме – з міста-героя Стамбул, у діловому районі якого Левент знаходиться симпатичний особняк генерального консульства Саудівської Аравії. Яке 2 жовтня в особистих справах відвідав саудівський блогер Джамаль Хашоґґі, відомий своїми злобно-критичними постами на всі случаї жизні, які залюбки репостилися в арабській і американській пресі, викликаючи в одного читача, а саме – у молодого, але борзого саудівського кронпринца Мухаммеда ібн Салман Аль Сауда – гостре бажання того вредного блогера забанити. Саудівські консули громадянина Хашоґґі спочатку чемно прийняли, люб’язно вислухали, а потім, керуючись кар’єрними міркуваннями, піддали його звірячим тортурам і зрештою задушили. Кажуть, що консули планували відправити відрізану голову блогера дипломатичною поштою в Ер-Ріяд, у подарунок наслідному принцу, але не встигли. Бо скоро про моторошні порядки обслуговування громадян у генконсульстві Саудівської Аравії дізналася світова преса, вибухнув всесвітній скандал, внаслідок якого Дональд Фредович Трамп і оголосив про вихід США із американо-російського Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності.

“Діду, шо ти мелеш? При чому тут саудівський журналіст до РСМД? Який зв’язок між цими двома подіями?” – спитають діда уважні читачі, на що я спокійно відповім -“Зв’язок набагато тісніший, ніж це може здатися на перший погляд”. Спробую пояснити. Справа в тому, що тридцять один рік тому американо-радянський договір про РСМД був підписаний після тривалого й нелюдського тиску адміністрації Рейгана на СРСР. У результаті якого, по состоянію на 1987 рік радянська економіка... ну кому я розказую – самі все пам’ятаєте. А хто не жив у ті чудесні часи – батьків розпитайте. Та от, містер Рейган на початку 80-х майстерно спокусив СРСР на гонку вооруженій, довів таким образом радянську економіку до блискучого краху і зрештою примусив містера Горбі і не лише підписати договір, але й – нечуване у відносинах з Москвою діло – виконувати його. Бо Москва, як ми знаємо, виконує взяті на себе обізатєльства лише зіткнувшись із непоборною силою.

“Доферяй, но проферяй” – здається саме тоді блєснув Рейган знанням російських приказок, Горбачов на це смущонно заулибався, а всі присутні на церемонії підписання весело сміялися удачній шутці американського президента. Втім, Рейган тоді зовсім не жартував. Бо він жизнь прожив і чудово розумів, що Росія – то така страна, яка укладаючи якийсь договір уже думає, як буде його порушувати. Тому й наполягав на постійному контролі.

І ось, не пройшло й двадцяти років після укладення договору про РСМД, як Москва, спочатку несміливо, а потім все нахабніше, почала той договір порушувати та клепати ракети, які цілком підпадали під накладені РСМД обмеження. Вашингтон на це довго дивився крізь пальці, послідовно проводячи політику опасного попустітєльства і навіть коли Обамі на стіл поклали прямі докази установок крилатих ракет, перевезених теплоходами, в Калінінградській області, Білий Дім обмежився висловленням глубокой обеспокоєнності. У ЦРУ і в Пентагоні сердито сплюнули і відгукнулися про Обаму неполіткоректно.

Но тут у Білий дім в’їхав безбашенний Трамп, в якого твітер без попередньої модерації і він там напише шо хоч, головне, щоб написане звучало ярко і резонансно і щоб про Трампа потім багато говорили та показували його по тєлєвізору. Умні люди в Пентагоні й у ЦРУ одразу смекнули, що це шанс і стали поступово готувати належні передумови, щоб іспользувать безбашенность Трампа в глобальних інтересах, а серед прочого ущучить Росію і в питанні РСМД.

Заковика, однак, обнаружилася у сложившійся у перші роки президентства Трампа несуразній ціні на нафту, яка позволила Хуйлу знову воспрять духом. Знающі люди подейкують, що ріст цін на нафту случився тому, що його величність, король Саудівської Аравії, достопочтєнний Салман ібн Абдул-Азіз Аль Сауд (да вселить Аллах у його дітей дух смиренної слухняності), після уходу Обами відчув себе від даних Америці обіцянок вільним. Перед Трампом таких зобов’язань не було, ось саудівський король і штовхнув ОПЕК на хибний шлях скорочення видобутку нафти с целью поправить свій сімейний б’юджет. Фінансові справи достопочтєнного саудівського короля улучшилися, але заодно і Хуйло тепер усюди хорохориться, шо б’юджет РФ на 2019 рік знов профіцітний. Аж тут у Стамбулі случилося моторошне вбивство блогера Хашоґґі (мир праху його).

В ЦРУ при цій звістці напевне радісно перезирнулися, сплеснули в долоні та почали діяти. Містер Помпео негайно здійнив блискавичний візит у Ер Ріяд і вже 16 жовтня уважно вдивлявся в розгублене обличчя його саудівського велічества. Що він там йому розказував і що відповідав король Салман дідові невідомо, бо у списках розсилки таємних звітів держдепу про переговори в Ер-Ріяді дідусевої електронки, на жаль, немає. Тому сільська аналітика змушена обмежуватися відкритими даними про динаміку цін на нафту Брент. А ця динаміка показує нам, що поступове багатомісячне зростання вартості нафти раптом 21 жовтня припинилося. А з 22 жовтня почалося навіть її поступове здешевлення. І на цей момент вартість бочки Брент вже знизилася з 80 до 75 доларів, що опосередковано може свідчити про досягнення з королем Саудівської Аравії джентльменської угоди. Яку можна сформулювати такими словами: “Ми, американці, з одної сторони і ти, король Саудівської Аравії з другої сторони домовилися, що ми, американці про вбивство Хашоґґі будемо на весь білий світ несамовито репетувати, але болісних санкцій проти Саудівської Аравії не запровадимо. А ти, король Саудівської Аравії, нам за це відповіси взаімностью, тобто повернеш вартість нафти в рамки прілічій путьом поступового нарощення її видобутку і викидання на ринок додаткових мільйонів барелей”.

Чи вже досягнута така домовленість, чи лише окреслено її контури, поки неясно, але повернувся містер Помпео у Вашингтон енергійно потираючи руки та виражаючи гостре бажання “дєйствовать, дєйствовать, дєйствовать!”. Після чого і з’явилася нарешті заява Трампа про вихід США з РСМД, котра викликала в Москві непритворне охренєніє і смутні подозренія, що діло тут нечисте, все лише починається. А коли стєпень охренєнія Хуйла досягла потрібного градусу, у Москві і з’явився улибающийся пастор Болтон.

Євангельський лютеранин Джон Болтон довго проповідував Хуйлу ідеї божого миру та закликав до покаянія і смиренія, одночасно окреслюючи наслідки денонсації РСМД та широкими мазками змальовуючи захопливі перспективи розміщення американських ракетних баз на широкому геополітичному просторі між Балтійським і Чорним морями. Он поляки аж підскакують від нетерплячки умовляючи США відкрити в Польщі американську базу, з розміщенням на ній бронетанкових, авіаційних і, курва, ракетних підрозділів США. І румунські союзники по НАТО чуючи про перспективу розгортання на її території нових американських ракетних комплексів широко всміхаються, приказуючи “Slavă Domnului!”.

Хуйло, слухаючи пасторські повчання Болтона, лише лупав вибалушеними глазами, хапав пересохлим ротом повітря, і єдине на шо спромігся, то це попросити нової аудієнції у Трампа. Болтон на це підняв руки догори, зично гукнув “Алілуйя”, після чого навів прілічествующу случаю цитату з Матфея. Та заявив, що чекав на це прохання і має честь повідомити, що містер Трамп готовий прийняти раскаявшогося грішника Хуйла у Парижі 11 листопада. Після чого, задоволений похнюпленим виразом Хуйла і весело мугикаючи собі під ніс мотив відомої пісні “Нє стареют душой лютєранє” пішов покладати до місця вбивства Бориса Нємцова квіти.

Як пройде нова зустріч Хуйла із Трампом 11 листопада ми побачимо, але більшість експертів переконана, що вона разюче відрізнятиметься від зустрічі в Гельсинкі. По-перше, Трампу конче потрібно реабілітуватися в очах Арнольда Шварценеґґера і решти небайдужих американців, а по-друге – ЦРУ, Пентагон і Держдеп посилено і не без успіху готують такі передумови до паризької зустрічі, при яких Трамп міг би вальяжно і безнаказанно привселюдно Хуйлу на лисину плюнуть. А той буде не в тій ситуації, щоб єрепенитись, а лише витреться та чемно скаже “Спасібо”. Після чого Трамп тріумфально повернеться в Америку, де з неабияким здивуванням довідається, що всім пофіг, а підготовка імпічменту за час його відсутності вийшла на якісно новий рівень.

Хуйло ж повернеться із Парижу додому нєсолоно хлєбавши та прикаже адекватно відповісти на угрози распоясавшихся янкі, іншими словами – кинеться з головою в пучіну нового витка гонки вооруженій. Який по чистій случайності співпадає з намітившимся новим етапом кардинального здешевлення нафти.

Таким образом, дорогіє россіянє продовжують уверенно наближатися до свого світлого будущого, в якому вони залишаться не лише без пенсій, але й без штанів. У чому не приходиться сумніватися, зважаючи, що програму масового будівництва ракет в РФ найвірогідніше возглавить такий успішний і всесвітньо відомий російський ракетостроїтєль, як Діма Рогозін (да допоможе йому Аллах стирити усі оставшіся в Росії гроші до послідньої копієчки). Ось то нємногоє, що дід хотів сьогодні розказать, тепер миєм за собою чашки і повертаємся до роботи, котра, як відомо, на місці не стоїть.

Сохраняєм бадьорий бойовий дух, тримаєм кулаки за Олега Сенцова та решту полонених і продовжуємо сприяти зміцненню нашої рідної Армії.

І слєдім, шоб віздє був порядок! А не то, шо січас

Subscribe

 • Петро Порошенко для Gazeta Wyborcza

  Стаття Путіна не про історію. Це – політичний маніфест з погрозами сусідам «Історія є найнебезпечнішим витвором хімії інтелекту……

 • Диктатура

  Валерій Прозапас 8 ч. · Півтора роки без жодних доказів обмежено свободу Антоненка, Кузьменко та Дугар.…

 • СБУ написала явку с повинной.

  Юрій Бутусов 34 мин. · СБУ написала явку с повинной. Подчиненная напрямую президенту Украины спецслужба…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments