emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Сільська аналітика про падіння цін на нафту

Пройшло уже два тижні, як сільська аналітіка указала на одну цікаву зустріч, котора відбулася в сонячному Ер Ріяді. На оту саму, в ході якої держсекретар Помпео зробив його саудовоському велічеству предложеніє, від якого трудно отказаться: “США несамовито репетуватимуть про вбивство в Стамбулі блогера Хашоґґі, але реальних санкцій проти Саудівської Аравії не запроваджуватимуть, а його саудівське велічество в благодарность за це нажме в ОПЕК нужні кнопки та поверне світові ціни на нафту в рамки прилічій”. Але перед тим, як розібратися, чи успішною була місія містера Помпео заваримо собі смачної кави чи гарячого духм’яного чаю, попиваючи які спокійно розберемося яка ж із мерхетливої мозаїки останніх подій вирисовується картина.

Почнемо з того, що достопочтєнний король Салман ібн Абдул-Азіз аль Сауд (да дарує йому Аллах твердість у сустави при натисканні нужних кнопок в ОПЕК) на сьогодні вже переконливо підтвердив свою репутацію людини порядочної, кмітливої і благодарної – після повернення містера Помпео з Ер Ріяду ціна на нафту з 80 долларів гарненько опустилася вже до 65 й зупинятися вроді не збирається. Ну і Сполучені Штати, соответственно, свого слова дотримують – репет навколо вбитого Хашоґґі стоїть до небес, але реальних санкцій нема, зате ми чуємо отчаянні воплі Сєчіна про “внєриночниє ричагі вліянія США на міровиє цени”.

Стєпень отчаянія Ігоря Іванича понять несложно, якщо ми згадаємо содєржаніє предидущих серій. Під час яких глядачі насолоджувалися тривалим падінням цін на нафту і здогадувалися, що це було наслідком лічного обаянія містера Обами, многократно посиленого совокупною економічною потужністю США. Його саудівське велічество перед неотразімим Бараком Хусейновичем устоять не могло, тому й мірові ціни на нафту демонстрували приємну нашому погляду волатильність та услаждали нам слух скиглінням кремльовських щурів.

Однак, у тій серії, у якій містер Обама передав ключі від Білого дому новоізбранному містеру Трампу та удалився на заслужений відпочинок писати мемуари, король Салман вирішив, що хватить. І алчно облизнувшись узявся за ричаги ОПЕК обома руками - нафта почала поступово дорожчати й дорожчала вплоть до середини жовтня поточного року.

Протягом цих серій Сєчін з Хуйлом, знайомлячись з біржовими новостями, щасливо реготали та ніжно цілуючись борюкалися на натертому до блиску паркеті Грановитої палати Кремля, конфузя даже всякого повидавших кремльовських уборщиць. І не удівітєльно – Сєчін клятвенно завірив Хуйла, що природна алчность обременьонного жадними до грошей дітьми саудівського короля вкупі з весьма кстаті повернутими Трампом антиіранськими санкціями знову взвинтить вартість нафти до тризначних цифр, а значить усьо будєт зашибісь. Хуйло Сєчину довірився, розпустив слюні та розслабив булки, а зря. Бо тут случилася моторошна історія в консульстві СА у Стамбулі, після якої Білий Дім взявся охмурять короля Салмана з іспользуванієм милої схильності містера Трампа до епатажу й наглого шантажу. Теж многократно посилених все тією ж совокупною економічною могутністю США. І понятно, шо його достопочтєнне саудівське велічество знов проявило слабохарактерність та зговорчивість.

Наскільки сталою є цьогочасна тенденція до здешевлення нафти сказати непросто, ясно лише, що на шантажі далеко не заїдеш. Але дідусь сподівається, що в арсеналі США знайдеться ще чимало переконливих аргументів, які б дозволили підтримувати між Америкою та Саудівською Аравією традиційно дружні і конструктивні взаємовідносини, спрямовані на позбавлення Москви та інших жаждущих велічія і нежелающих трудиться паразитів нетрудових доходів.

Вважити, що здешевлення вартості світової нафти – самоціль для обуреваємих жаждою сверхдоходів США недалекоглядно. Управляєма волатильність нафтових цін завжди була для Америки ще й засобом боротьби з управляємими демократіями по типу Венесуели чи, простигосподи, Росії. Проісходяще в країні сказочного Мадуро ми розглядати зараз не будемо, краще повернімося в Європу і глянемо, що ж проісходить на нашому з вами континенті. На якому Хуйло остєрвенєло строїть Сєверний Поток-2, возлагая на цей газогон надії, як свого часу Гітлер у квітні 1945 уповав на армію Штайнера, а потом на генерала Венка. Хотя ні... логічніше провести паралелі з надіями Андропова утерти ніс Америці путьом будівництва газогону Уренгой-Памари-Ужгород. Дід належить до того покоління сільських аналітиків, які добре пам’ятають в яких умовах будувався той газогін, і як вперто боролася проти нього адміністрація Рейгана. Були і санкції й ембарго, і погрози європейським компаніям, котрі помагали СССР прокладувати в Європу труби. Але газогін у 1983 році було таки добудовано. Однак “переможець” Андропов не довго радувався перемозі, бо за кілька місяців помер, а за ним скоро ліг у могилу і цілий СССР.

Таким образом, в історії Росії установилася прочна й обнадійлива тенденція – государство рушиться, а її правитель лягає в труну практично одразу після того, як успішно завершується якийсь гомеричний інфраструктурний проект. Так Російська імперія навернулася майже одразу після будівництва КВЖД й Транссибірської магістралі, а СССР – після БАМу й газогону Уренгой-Памари-Ужгород. І єслі ця тенденція вірна (а схоже, що так), то скидається на те, що і Хуйлу з РФ їхній історичний кірдик ознаменують Кримський мост та Сєверний поток-2. Так шо нехай, дурачки, строять.

Характерно також, що геополітичним катастрофам, у які періодично занурюється Росія стабільно передують і шпигунські шкандали. Яких було чимало і на початку ХХ століття, і в останні роки існування СССР. Та й зараз, напередодні катастрофи Хуйла з довгоочікуваним розвалом Росії, російські шпійони вірні заветам предків. І все частіше радують нас гучними провалами, які вибухають на диво злагоджено і з такою завидною регулярністю, ніби хтось незримий, але могутній грає на фортепіано. Впору вже говорити про закономірності та неслучайності, але тут є великий ризик забрести в дебрі безвідповідальної конспірології, тому дідусь далі цю тему розвивати не буде. Принаймні поки що. Однак шкандаль у Австрії, ще й практично одразу після Швейцарії, може якраз свідчити, що вольготно почуваючих себе там контролерів путінських фінансових потоків акуратно, але міцно беруть за жабри. А якщо згадати, що беруть їх за жабри напередодні вже проанонсованих США на кінець листопада нових антиросійьських санкцій, то... Втім, не будемо поспішати та забігати наперед. Спокойно наблюдаєм.

Зберігаємо бадьорий бойовий дух, тримаємо кулаки за Олега Сенцова і решту полонених і проявляємо у священній справі допомоги нашій Армії впертість та постоянство.

І слєдім, щоб віздє порядок був! А не то, шо січас

Subscribe

 • Швидко

  Helgi Sharp сейчас с Ol Sharp. 9 мин. · Суд у Страсбурзі відхилив перші вимоги РФ до України - у…

 • "Та сторона.."

  Мироненко Анатолій 23 июля 2020 г. · Natalka Mishchenko 2 год · Військового медика вчора поховали…

 • Зеленый позор разгорается

  Helgi Sharp сейчас с Ol Sharp. 15 ч. · Генпрокурор Молдовы официально заявил, что к похищению Чауса…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments