emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Візантійська Церква

отже, незабаром в Україні вперше за багато століть постане чисто візантийська церква. На чолі стоїть, як і при Володимирі Святославичі, Митрополит Києва, він же носить титул Проедра (голова, цікаво що цім словом тепер зветься президент Греції). Справами керує щорічний синод, який щорічно зазнає ротації - 12 членів, як апостоли, а вищим органом є Священий Собор (Ієра Сюнодос, який однак в перекладі вказаний як Архиєрейський Собор).
Приблизно так, як королева Англії очолює Канаду, Вселенський Патріарх є почесним головою ПЦУ. Наголошено, що церква діє у повній відповідности до Конституції та законів України.
Одним словом, ось вона византийська церква.
Якщо Україна бере на себе византийські здобутки, то варто формувати і готувати себе і до інших, позацерковних византийських спадків. При всьому негативі в політиці внутрішній, византийська зовнішня політика була найблискучішою протягом довгого часу. Московія, хоч і заявляла про преємственість, взяла звідти саме примитивне - лише загарбницький вектор. Простіше кажучи, не справилась - не по Сєнькє шапка.
Можливо, в України вийде краще. Для цього їй варто позбутися усіх комплексів та стати водночас прагматичною і величною, підступною і безжальною до ворога і завжди вміючою торгуватись і вигравати. Там де сила безсила, в хід йде хитрість і ласка, там де слова безсилі, йде в хід інтрига, довга афера і таємні дії. Зілля в персні, кинджал, отруєна туника.
Византия на відміну від Московії не ставила за вищу мету банальне розширення території - але чудово розуміла значення “федератів” і “друзів”, тобто буферних держав навколо своїх границь.
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments