emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Зоологічна логіка

Читаю мемуари Ріббентропа.
Він, зокрема, розповідає, як Гітлер прагнув союзу з Англією і був (начебто) щиро засмучений, що такий союз не склався.
Що найбільше вражає у цих міркуваннях, так це те, що у своїх розрахунках на союз з Англією Ріббентроп і Гітлер вважають непорушною аксіомою повну відсутність будь-якої поваги до прав та кордонів слабших країн і менших народів. Для Ріббентропа самоочевидно, що Німеччина має право вирішувати свої інтереси за рахунок сусідів щонайменше у Центральній та Східній Європі, а можливо і в усій континентальній Європі - і це зовсім не повинно завадити їй на дружніх засадах ділити світ з іншими великими (імперськими) державами, насамперед з Англією.
Те, що в Англії хтось міг серйозно вважати таку імперську настанову неприйнятною, просто не спадає Ріббентропу на думку. До чого тут взагалі якісь поляки? Супротивники Німеччини в Англії просто не хотіли посилення Рейху, от і все!
Цікаво це все тим, що сьогодні Путін з Лавровим до дрібниць, до деталей відтворюють цю саму "зоополітичну" логіку Гітлера-Ріббентропа. Lebensraum im Krim ("життєвий простір у Криму"), "зона наших природних життєвих інтересів" (територія майже всіх сусідніх держав), "маємо захистити себе від ворожих союзів" - але при цьому так шкода, так шкода, що ми (РФ) не можемо дружньо домовитися з найсильнішими державами світу і поділити його між собою за рахунок слабких!
Гадаю, і кінець буде схожий. Питання лише, як швидко.
Subscribe

 • ОПЗЖ: ПУТЬ ОЧИЩЕНИЯ

  Max Mykhaylenko сейчас с Maksym Mykhaylenko . 2 ч. · ОПЗЖ: ПУТЬ ОЧИЩЕНИЯ Вообще, очередной крах…

 • Часы тикают

  Печерский холм ​​ 🏛️ #вагнер Сообщение советника министра обороны Юрия Бутусова о том, что экс-начальника главного разведывательного управления…

 • Чергова методичка

  Валерій Прозапас 13 ч. · Всі каліровані малороси як під копірку почали розганяти нові методічки імені…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment