emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Categories:

Про Томос

Короткий аналіз тексту томосу.
1.Підкреслюється єдність Православної Церкви та особлива відповідальність Вселенського патріарха за єдність. Таким чином, приховано ще раз відкинуто російську теорію про православ'я як конфедерацію помісних церков та ще раз наголошено на єдності Христової Церкви.
2.Повністю автокефальна самостійна церква в мехаж України.
3.За межами України всі українські парафії та єпархії належать до Вселенського патріархату.
4.Скільки буде ставропійгійних храмів - 1 чи більше, не відомо. Так що хто з "УПЦ МП" боїться йти до ПЦУ, може попроситися до Константинополя, хоча останній, напевно, відішле до ПЦУ.
5.Миро від Константинополя.
6.Визнання від інших церков має бути швидким, бо передбачається обов'язок ПЦУ брати участь в міжправославних нарадах та інших заходах - а, отже, довго не визнавати не вийде.
7.Патріарший статут отримати можемо не через визнання самопроголошеного патріаршества, як це було з Болгарією, але через узгоджені позиції з Константинополем - отже, це буде предмет окремого томосу в майбутньому.
Отже, в цілому все чудово, є основа для розвитку українського православ'я!!! Як ми усі наповними ці форми змістом - залежить від нас. А, отже, маємо зробити більше, ніж Петро Могила, бо всього часу він мав менше можливостей, але зробив багато. Маємо зараз багато можливостей, тож і багато з нас спитають про те, як ми використали наданням нам Томосу, але не спитають про те, чому ми не боролися за більш досконаний. Цей томос - цілком достатній для розвитку найбільшого національного православ'я, і також він дуже вдало підкреслює нашу єдність із Вселенським православ'ям. Зробимо українське православ'я таким за змістом, щоб воно стало центром розвитку всього православного світу, а це виведе і наш політичний Київ у статус регіонального лідера! Ну і - слава Богу!

Найнесподаваніше у тексті Томосу - що у ньому неканонічне приєднання Київської митрополії до Москви навіть не згадується. За цей найвищий тролінг та вміння витерти московський слід історичною гумкою - окрема подяка Вселенскому патріарху. Це найкращий варіант - не "далі від Москви", а просто "забувши Москву".

Найбільше, що порадувало на церемонії сьогодні - це хороша грецька мова владики Епіфанія та його загальне вміння тримати себе гідно під час історичних подій. Дійсно, гідний вибір було здійснено 15 грудня 2018 року українськими єпископами, і в цілому українське православ'я в надійних руках цілого хорошого покоління талановитих лідерів! Слава Богу!

Subscribe

 • Дилема

  Карл Волох 8 мин. · На відміну від багатьох із вас, я не маю відповідей на всі питання. Наприклад, я не знаю,…

 • Хроника одного президента

  Хроника одного президента ‎25.‎07.‎2021 Задолженность вот ОРДЛО (перед всеми поставщиками) за использованную электроэнергию по…

 • Й справді, де там ті несамовиті націоналісти?

  Валерій Прозапас 2 мин. · На думку 1+1, "мовний принцип" призводить до розколу у…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment