emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Томос у фокусі світової уваги

Трапилась на очі цікава добірка світової преси за фактом надання Томосу для Української церкви. Судячи з неї, весь світ визнав набуття українською церквою незалежності перемогою президента Порошенка і поразкою Кремля. І це не може не радувати!
Так, Reuters повідомляє, що відомий британський експерт Тімоті Еш вважає Томос величезною перемогою для України і поразкою для Кремля.
«Тепер надія Москви на те, що Україна в майбутньому повернеться до її "орбіти" практично неможлива без застосування переважаючої військової сили», - йдеться в статті видання.
Йдемо далі. Guardian пише про те, що давно намагається багатьом пояснити президент: автокефалія Української церкви - зменшення впливу російської пропаганди в нашій країні.
«Україна прагнула здобути автокефалію для своєї церкви, щоб зменшити вплив Росії в Україні. Підтримані Москвою православні церкви в Україні є знаряддям Кремля для поширення російської пропаганди і підтримки проросійських бойовиків на сході», - пише видання, прямо називаючи Томос «ляпасом Росії».
Der Tagesspiegel з Німеччини взагалі визнає Томос як особисту поразку патріарха РПЦ Кирила, «а з ним і всього російського керівництва».
У той же час французькі ЗМІ назвали автокефалію Української церкви відновленням історичної справедливості та «розривом останнього моста між Україною і Росією».
«Після 332 років перебування під контролем Москви, в Україні з'явилася незалежна церква. Україна зруйнувала останній міст, який пов'язував її з Росією», - пише L'Opinion.
Radio France Internationale каже, що «церковна» перемога Порошенко «поклала край більш ніж 300-річній підпорядкованості українського духовенства Російської православної церкви». Томос ж «ставить під сумнів прагнення російського президента Володимира Путіна перетворити Росію в лідера православного світу».
Думаю, якщо всі західні ЗМІ говорять про Томос для ПЦУ як про геополітичний зсув, відновлення історичної справедливості, викорінення російського впливу на Україну, особисту поразку Путіна і його прибічників, це означає, що цю подію можна назвати справді історичною, причому не тільки в українському, а й в світовому масштабі.Subscribe

 • Що врешті решт маємо?

  Mason Lemberg 3 мин. · Таким чином, сьогодні минуло 23 (двадцять три) дні з моменту введення санкцій проти…

 • Націоналісти

  Валерій Прозапас 3 мин. · От ви дарма такі злі та знущаєтесь з члена "Свободи", який продав…

 • Як давно ми в Європі. Леся Українка.

  Людмила Дженжера 21 ч. · Про що ми можливо не знаємо, тримаючи в руках купюру у двісті гривень. На аверсі…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments