emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Світова політика та сільська аналітика

Доброго здоров’я, друзі – п’ятниця надворі. Ах, яке це приємне слово і як легко в ньому помилитися, пропустивши літеру “т”. Втім, дідусь залишається оголтєлим прихильником здорового способу життя і для мене п’ятниця – це переддень вихідних, коли можна погасати по засніженому лісу на бігових лижах, проклинаючи власний апетит, який змусив діда з’їсти за празники чуть лі не годову дозу калорій, жирів та углєводів.

Але пост цей не про умеренность у харчуванні чи фізичні вправи на свіжому повітрі, а про актуальні події в світі. Про які вам і так, мабуть, усе й без діда відомо, але може не все. Бо на тлі резонансних подій проісходять і не дуже помітні, котрі між тим досить важливі. Ітак. Ага... каву-чай заварили? Тоді взлєтаєм.

У США, як відомо, йде довгоіграющий педагогічний серіал про містера Трампа, в якому педколектив ополчився проти директора школи, колишнього двійочника і ловеласа, який і на високій посаді поводиться неподобающе. А ще є підозри, що він досі підтримує стосунки з усяким хуліганьйом і отреб’єм типу гопніка Хуйла. Такої наруги над високим званням директора американської школи небайдужі американці винести не можуть і справа потроху йде до звільнення Трампа із займаної посади. Але уроки зірвані, учні як навіжені гасають по школі, вчителі без зарплати, шатдаун, всі діла.

В принципі, єсть мнєніє, що містера Трампа провідєніє послало Америці не случайно, а з педагогічною метою. Щоб її збадьорити та перевірити демократичних інституції США не на холостом ходу, а в реальних дрожних умовах. І тепер американці готуються преподнести всьому світу урок ефективної демократії та зі словами “Watch this” заносять над шикарною шевелюрою отетерілого Дональда Фредовича важкі садові граблі.

За демократичними іздєватєльствами над містером Трампом заінтєресовано наблюдає тєлєзрітєль Хуйло з Москви, який поминутно оглядується на дорогіх россіян, запитуючи їх: “Хотітє как в Амеріке?”. Ті, звісно, не хочуть і негайно кидаються зусібіч Хуйла облизувати та пилинки з нього здувати, проявляя в мистецтві нізменного підлабузництва неабиякі майстерність та смекалку. Кажуть, наіболєє находчиві собираються, в ознаменованіє очікуваної передачі Японії Південних Курил вибити на монєтном дворе для Хуйла велику медаль “За победу над Японієй”. І пока вони його отак лижуть, а Хуйло мружиться від удовольствія, в РФ і не помітили як до них з Востока підкралася фігня нездорова.

Нездорова фігня підступно підкралася до Росії з боку, з якого ніхто в Кремлі не ждав. А іменно з Китаю, з яким Росію пов’язують давні узи дружби, традиції взаімовигодного сотруднічества в дусі острова Даманського та газогін “Сіла Сібірі”. І от минулої середи завершилися експертні переговори між США та Китаєм по вопросам двосторонньої торгівлі, на які Росію з гуманних міркувань не позвали. Ну і шоб россійскіє партньори по ШОС, БРІКС і прочих смішних організаціях, під ногами не плуталася коли великі дяді общаються.

Дебати між американцями і китайцями тривали три дні й три ночі, після чого експерти обох країн вийшли із зали переговорів втомлені, слєгка пошатуючись, але задоволено всміхаючись – усі проблемні питання вроді погоджені, проекти документів готові і їх можна давати на затвердження керівникам держав.

Повідомлення про успішне завершення американо-китайських торгових переговорів мало би викликати в Кремлі холодний озноб, а якщо не викликало – то совершенно зря. Видно в Кремлі обітають жирафи, до яких іще не дійшло розуміння гіганстсьої ваги проізошедшего. Бо серед іншого США таки добилися свого і домоглися від КНР прориву американських нафтовиків, газовиків та інших енергетичних крокодилів у внутрішні води Китаю. Де до цих пір обростали жирком ледачі російські карасі. І тепер усяким там російським газпромам та роснєфтям доведеться зіткнутися на китайському ринку зі звиклими до жорстокої боротьби американцями. Які конкуренції з росіянами не бояться. Вони її жаждуть.

А знаєте чому жаждуть? Це ще цікавіше. Америкаські переговорники домоглися, що Китай щороку купуватиме в США товарів приблизно на таку ж суму, як Америка імпортує з Китаю. Ну щоб був баланс і паритет. На практиці це означатиме практично обов’язкові закупки китайцями амерканських енергоносіїв, бо нічим іншим покрити різницю в торговельному сальдо неможливо, і є шанс, що гордость Хула - газогін “Сіла Сібірі” постачатиме в Китай чисте морозне повітря з неозорої російської тайги. Совершенно безплатно.

Рівно те ж американці проробляють і в Європі й у разі успіху Росія одночасно позбавляється стабільних доходів одразу з обох боків – і з Заходу, і зі Сходу, бо ролі на ринку міняються, ціни на газ диктуватимуть не продавці, а покупці. Експерти вже дивляться на набудовані Хуйлом трубопроводи іронічно всміхаючись, але поки що вголос нічого не кажуть. Щоб Хуйло раньше времені не іспугався і не второпав, що газ-батюшка і нефть-матушка поступово стають для Росії лихими вітчимом і злою мачухою.

Канєшно, коли в Москві розчовпають масштаби грядущої катастрофи, то плаксивому обуренню й охренєнію з приводу такого підступного лицемірства американців не буде меж: “Самі обещалі шатдаун, самі говорілі, что правітєльство США в отпуске... а самі!... і суточниє нашлі, і командіровочниє, і переговори провелі...”. Ну що тут можна сказать, американці таки дійсно імперіалісти, пробу ставить ніде. Особливо якщо десь запахло свіжим долларом, їх не остановить. Во всяком случаї вид заплаканого Хуйла з безполєзним газовим вентільом у руці їх навряд чи розжалобить. Злі вони.

Цікаво, що обурення Москви традиційно спрямовуються виключно проти американців. А ось проти Китаю анітелень. Бздотно якось. Газпром і Роснєфть звісно будуть умовляти китайців не сотруднічать з американцями в ущерб братскім отношеніям между велікімі россійскім і кітайскім народамі. І делегації в Китай отправлять, і суточні їм найдуть, але... але китайці то такі ріб’ята, що їдучи до них треба думати не про суточні. А про те, щоб вернуться з місячними.

На цій ризикованій ноті дідусь завершує обзор мірових новин, бо ще набалакаю якихось фрівольностєй, за які мені потім буде перед вами соромно.

Зберігаємо бадьорий бойовий дух, тримаємо кулаки за Олега Сенцова, за українських моряків і всіх полонених та пам’ятаємо, що допомога Армії і Флоту – то головна чеснота в моральному кодексі Українців ХХІ століття.

І слєдім, щоб віздє був порядок! А не то, шо січас

Subscribe

 • Увольнение и назначение

  Юрій Бутусов 1 ч · Причины кадровых изменений в ВСУ: почему уволен главком ВСУ Хомчак и какие вызовы стоят…

 • Гора родила мышь

  Helgi Sharp сейчас с Ol Sharp. 2 ч. · После указаний Зеленского провести массовый аудит на госдачах…

 • Сказане й не сказане

  Валерій Прозапас 31 мин. · "Ми розуміємо, що питання повернення Донбасу і питання тиші на Добасі,…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments