emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

"Й ці люди забороняють нам ковирятися у носі?!"

Їх нрави

Мене завжди дивувало, чому Бундесвер з таким великим бюджетом все ще залишається маленькою (до 200 тисяч) недофінансованою армією, в якої то танки не заводяться, то літаки не літають.

Бюджет німецької армії зростає з кожним роком - обіцяні Трампу 2% від ВВП треба виконувати, але до омріяної цілі ще далеко. Зараз бюджет складає всього 43,2 млрд євро - це відповідає десь 5-8 місце серед усіх країн світу. Бюджет Росії МО РФ десь на рівні 50 млрд, але доларів (окей, там ще є купа непрямих дотацій і т.п.), але загалом картина гнітюча.

Але в реальності бюджет є, а сенсу нема.

Так от в Бундесвері почали рахувати, куди діваються гроші та знайшли купу незрозумілих витрат. Міністр оборони Урсула фон дер Ляйєн (Ursula von der Leyen) заступила на свій пост у грудні 2013-го року. З того часу почались бурхливі реформи. Для допомоги почали залучати експертів та радників, які обійшлись у 390 млн євро.

Син Урсули - Давід фон дер Ляйєн (David von der Leyen) працює на відому консалтингову компанію McKinsey. Буває. Одразу з приходом у міністерство Урсула кличе до себе державним секретарем Катрін Зудер (Kathrin Suder) - теж McKinsey. Буває. Зрештою ця компанія починає отримувати замовлення. Буває, але ми вже починаємо про щось здогадуватись.

Зараз після перших результатів роботи відомства за діло взялись політики-опозиціонери, які завалюють зверненнями міністерство.

З-поміж інших виринає історія, що один знайомий пані Зудер за чотири роки отримав замовлень від міністерства на 500 тисяч євро. Він повинен був займатись модерацією усіляких заходів, за що виставляв в рахунок 2800 євро за день. Іноді навіть не догледів і виставив два таких рахунки за один день. Буває, і я вже навіть боюсь питати, з якої він компанії.

Отже, в цьому відомстві я чомусь нічому не дивуюсь. Бо паралельно там все ніяк не потоне навчальне парусне судно Gorch Fock. Парусник збудували у 1958-му році, на ньому проходили навчання кадети німецької бундесмаріне. Так от його вирішили відремонтувати. Планували зробити це за 10 млн євро, але вже зараз на це плавуче непорозуміння витратили 135 млн євро.

Чим більший бюжет, тим більші... хм... витрати

Subscribe

 • Неутомимая Таня Адамс

  Tanya Adams 📌 А вот ваш Порошенко на яхте за охулиард денег плавал, сказали у Зеленского и почему-то уволили из губернаторов жену опального…

 • Увольнение и назначение

  Юрій Бутусов 1 ч · Причины кадровых изменений в ВСУ: почему уволен главком ВСУ Хомчак и какие вызовы стоят…

 • Гора родила мышь

  Helgi Sharp сейчас с Ol Sharp. 2 ч. · После указаний Зеленского провести массовый аудит на госдачах…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment