emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Ротердам плюс

Це словосполучнення виголошують викривачі Порошенка, які звинувачують його у корупції. Йдеться про порядок  розрахунку ціни на  вугілля, затверджений відповідним уповноваженим національним комітетом з регулювання цін у енергетиці. З того, що я чув та читав,  це єдине посилання на щось конкретне у звинуваченнях. Все інше  або  просто пусте кудахтання "кококорупція",  або приклади того, як сам відданий викривач корупції давав хабаря якомусь дрібному чиновнику.

Але  навіть ця конкретика у 90% моїх опонентів завжди починалася й закінчувалася оцією страшною назвою "Ротердам плюс". На моє запитання, чим поганий отой Ротердам плюс, який прозоро встановлено уповноваженою інституцією, не від кого це не приховуючи, я отримую зазвичай прокляття, образи та бани.  Найтолерантнішою реакцією на це  запитання, була порада піти у Гуггл. В мережі з*явилася якась дивна верства дописувачів, які чомусь  пропонють тобі шукати аргументи на підтвердження  тез, які проголошують вони.

Зустрічав я, проте, й незначну кількість співбесідників, які робили спроби пояснити, де тут корупція. Але, як на  мене,  для них було б краще,якби вони не пояснювали.  Бо пояснення зводилося до наступної маячні. Ціна Ротердам Плюс складається з ціни на біржі у Ротердамі + кошти на транспорт в Україну та зберігання в Українї. Так от, критики Пороха сверджують, що оту другу складову  Ахметов та (чомусь?). Порох кладуть собі у кишені.

Я робив спроби з*ясувати, чи вірно я розумію: вугілля купується в Ротердамі й там спалюється, а гроші за транспорт та зберігання забирають собі? Ні, кажуть. Кажуть, що це українське  вугілля за такою ціною йде, а не роттердамське. Питаю: а ви знаєте де можна купити дешевше? В Ротердамі,  кажуть. Питаю: "Й там спалювати, чи, все ж, везти в Україну? Тоді виходить   точно, як зараз, Ротердам плюсю"  Завзвичай, не погоджуються, але замовкають. Та наступного разу знову ту ж саму воду починають у ступі товкти.

Насправді, створилася наступна ситуація. Так склалася, що  принаймні з  2016 року, є в Україні вугільний монополіст- ДТЕК. Ціна на вугілля весь час змінююється.  Отже, можливі лише два сценарії для дій уряду:

1) впроваджувати негайну рефрму по демонополізації у стратегічній галузі , створювати мерщій ринок  у невідомий спосіб й  з неперебачуваними  ризиками під час війни та кризи.

2) створити симуляр ринкового ціноутворення, адмінстритивно прив*язуючи ціни монополіста до  ринкової ціни, яка визначається ціною на певній біржі.

Саме за сценарієм  2)  й діяли. При цьому, монополіста зобов*язали мати ціну не вищу, ніж та, яку реально сплачували б купуючи на найдешевшій біржі. Тобто, додали ще видатки на транспорт та   зберігання. Цілком розумний та, здається, єдино можливий крок. Беремо також до уваги, що українське вугілля видобувається у шахтах, зі значними додатковими видатками, порівняно з Європою, де вугілля лежить на поверхні та збирається екскаваторами.

Отже, всі наїзди на Ротердам плюс- це звичайна маячня, так притамана агресивній зрадофільскій спільноті
Subscribe

 • Страх в офисе

  Владимир Кравченко Почему Зеленский так боится расследования Bellingcat о провале операции по задержанию российских…

 • ЯКЩО НАЗВАЛИ ГЕТЬМАНОМ...

  Дмитро "Калинчук" Вовнянко 17 ч. · ЯКЩО НАЗВАЛИ ГЕТЬМАНОМ... Коли якесь мурло, силячись принизити…

 • Клоун не розуміє мову попереджень

  Mason Lemberg Только что · Прочитав про те що заборона в'їзду Коломойському в США - це таке собі…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments