emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Про таку-сяку українську еліту

Якось стало вже загальним місцем у будь-якому контексті безвідносно до політичних уподобань авторів лаяти українську еліту, яка тут діє з 1991 року. Вони й корупціонери та зрадники, й бариги та бандити, примітивні обмежені малокультурні   та непрофесійні люди. Просто жах, як українцям не поталанило з елітою! Незнайомий з реалями та історією читач може подумати, що тут до 1991 року діяли якісь взірці моралі та носії різних чеснот, а от з 1991 році українців спітакала національна катастрофа й запанувала  влада монстрів, що несе  самі страждання колись  щасливим та заможнім людям.

Насправді ж, все в точності до навпаки. Всі українські еліти, які існували тут на протязі всієї історії до 1991 року,  були нездатні впоратися з мінімальними завданнями національного будівництва та державотворення. Вони не змогли згуртувати українців на захист ні від закріпачення, ні від геноциду, ні від злиднів, що їх несла в Україну Північна Імперія у її різних реінкарнаціях. Тобто, не зуміли розв*язати жодної національної задачі, що перед цими елітами стояли. Й хоча , серед діячів минулого було багато патріотв та героїв, нульовий результат невблаганно ставить їм всім двійку у справі державотворення.

Натомість, еліта, яка тут запанувала з 1991 року,  розв*язала геть усі завдання, що стояли перед Україною та гідно відповіла на всі  історичні виклики. Було з НУЛЯ

-розбудовано державні інтституції;
-створено яку-ніяку діючу національну ринкову економіку, що забезпечила українцям такий високий  рівень життя, який тут навіть уявити собі було неможливо до 1991 року.

Прикметно, що це було зроблено людьми, які на початку не мали жодного досвіду й вчилися по ходу реформ.

Під проводом еліти вдалося
-хитрістю, гнучкістю та, коли стало необхідно, силою відстояти державну незалежність від несамовитої Імперії
-зберігти індивідуальні  свободи громадян  та виборну демократію й, відтак, умови для постійної ротації самої еліти;
-так далеко, як важко було до цього перебачити,  просунутися у справі інеграції у спільноту європейських націй;
-виплекти ціле нове покоління, яке не бачило рабсва й не уявляє себе під Москвою.

Отже, можна впевнено стверджувати, що оця "погана" еліта  виконала  свою історичну місію на відмінно.

Звісно, еліта наша складається з (ой, яких!) несвятих людей. Але, спостерігаючи еліти навіть у флагманах Західної Цивілізації, я там теж не бачу жодної святої людини. Більш того, серед нас пересічних українців, я теж святих зовсім не зустрічаю. Природньо, як еліта в цілому,так і її окремі представники заслуговують на критику. Благо, створене свободне середовище дозволяє це робити безпечно.

Але тотальне шельмування еліти, невизнання її видатних досягнень та  дурні заклики її повністю мерщій  міняти на якихось зеленських з парасюками- це щлях до національного самогубства.
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Цифри

  Helgi Sharp сейчас с Ol Sharp. 11 ч. · ЦИФРИ ЗАМІСТЬ ПРОПАГАНДИ. Зранку читаю новину, розміщену на…

 • Литва. Атака мигрантами. Что будет дальше?

  Алексей Копытько 1 ч · Литва. Атака мигрантами. Что будет дальше? Тут все просто до безобразия - создаётся…

 • Ню-ню-ню

  Карл Волох 1 ч · - Ню-ню-ню, - погрожують німецькі політики, зокрема, наступник Меркель Армін Лашет, - нехай…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 7 comments