emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

ПРО ПІВНІЧНИЙ ПОТОК-2 БЕЗ РОЖЕВИХ ОКУЛЯРІВ.

ПРО ПІВНІЧНИЙ ПОТОК-2 БЕЗ РОЖЕВИХ ОКУЛЯРІВ.
Вчора Комітет постійних представників держав ЄС (Coreper) погодив проект поправок до газової директиви, які стосуються проекту газопроводу "Північний потік-2".

ЩО ЦЕ ОЗНАЧАЄ?
Означає, що ЄС фактично дав зелене світло спорудженню газогону. Суть у тому, що поправки, які вноситимуться до європейського енергетичного законодавства (Третій енергопакет), не призведуть до блокування проекту "Газпрому", хоч і зроблять вимоги до нього більш жорсткими. Згідно з досягнутим компромісом, Німеччина зможе робити виняток із правил ЄС для "Північного потоку-2" лише після перевірки і схвалення цих винятків Єврокомісією.

Тож Євросоюз на законодавчому рівні будівництво газогону дном Балтійського моря вже не зупинить. Але це все ще можуть зробити США. Вашингтону достатньо накласти штрафні заходи на високоспеціалізовані компанії Allseas Group (Нідерланди/Швейцарія) та Saipem (Італія), яким належать необхідні для реалізації проекту кораблі-трубоукладачі, і роботи в морі просто припиняться. Наразі Трамп розглядає таку можливість, але американські експерти стверджують, що ймовірність позитивного вирішення цього питання 51/49 - не більше.

ДЛЯ КОГО ЦЕЙ ГАЗ?
В основному, не для Німеччини. Наразі майже 90 відсотків газу, який надходитиме по ПП-2, піде територією ФРН транзитом. Основний обсяг газу із сухопутного EUGAL призначений для Австрії. Із хабу в Баумгартені його перекачують до Італії. І це для мене найбільша загадка - раді чого Меркель з такою впертістю "вписується" за австріяків та італійців? Думаю, щоб мати важелі впливу на ці країни.

УКРАЇНСЬКИ ПЕРСПЕКТИВИ.
Існує міф, що обхідний газогон запрацює на повну потужність вже до кінця 2019 року. Це не так. До цього часу в кращому разі буде завершене прокладання двох ниток дном Балтійського моря.
Однак сухопутний EUGAL до цього часу буде готовий лише наполовину. Тому навіть якщо морський газопровід буде побудовано у вказаний термін, він не запрацює. А якщо врахувати, що будь-яку нову магістраль із технологічних причин ніколи відразу не виводять на проектну потужність, то на повну силу взаємозалежна система "Північний потік-2" + EUGAL запрацює не раніше літа 2021 року. Це означає, що до цього часу "Газпрому" доведеться, як і раніше, прокачувати основну частину свого європейського експорту через Україну, а Москві і Києву до кінця 2019 року необхідно буде домовитись про продовження транзиту українською територією.

ЩО НА ВИХОДІ.
Навіть якщо американські санкції ПП-2 не зупинять (щось не дуже я довіряю Трампу у цьому питанні), у України в запасі 2,5 роки безальтернативної прокачки російського газу через її територію.

2,5 роки - досить великий відрізок часу для того, щоб диктувати свої умови Газпрому, вигравати у нього суд за судом та належним чином підготуватись до зведення російського газового транзиту до мінімуму (повністю з технологічних причин він не припинеться ще багато років).

Хочу зазначити, що будівництво цього суто політичного газогону у поєднанні з технологічними санкціями дуже виснажує Росію в економічному плані. Як на мене, через 2,5 роки вона святкуватиме Пірову перемогу, бо на цей проект підуть шалені гроші, а значення газу для Європи зменшуватиметься з кожним роком. У України теж є час, щоб зміцніти у військовому плані та майже повністю перейти на своє блакитне паливо (Гройсман пообіцяв до 2023 року). І, звісно, я не виключаю, що ще вдасться домовитись про міжнародний газовий консорціум з використання української труби, але то вже питання до Коболєва.

Так, у найгіршому випадку якийсь час втрачатимемо десь $2 млрд (не три!) щорічного прибутку. Проте, варто нагадати, що повна незалежність коштує дорого, але у перспективі окупається сторицею. До того ж, час працює на нас і, сподівась, через 2,5 роки у північного агресора не залишиться військового шансу та фінансового ресурсу для розширення агресії проти України.

Рожеві окуляри б`ються склом в очі, а тому знімаємо їх та робимо своє. Без паніки та у впевненості в своїй перемозі. Шануймося!
* * *
Деякі люди бачать, що склянка наполовину повна, інші - наполовину порожня. Я ж бачу, що стакан в два рази більше, аніж він повинен бути. Р - раціоналізм.

Subscribe

 • Ми переможемо

  Юрій Гудименко 3 ч. · Досить, бляха, скиглити. Ми не програємо цю війну. Ми її виграємо. Наголоси ставте…

 • Гра в мовчанку

  Валерій Прозапас 7 ч. · Зверніть увагу на вже традиційний ігнор втрат на фронті з боку…

 • Большой поэт все понимал

  Интересно, что лирический герой (не надо никогда его путать с автором) несомненно влюбляется в свою жертву. Лихорадочно ищет опоры, какие-то…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments