emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Аласанія- аваківська нацжона

Мені набридло про це писати, і вам, може, набридло про це читати - але я знов про новини на "Суспільному". Точніше, на UA:Першому.
І я зараз дуже сердитий.
Подивився сьогоднішній вечірній випуск. Повністю. Політики в країні немає. Принаймні сьогодні не було. Аварії, катаклізми, події в АТО, щось-то робить громадянське суспільство; "політика" була лише в Сербії та Словаччині, а в нас... буде завтра на ток-шоу (анонс в новинах таки зробили).
Звісно ж, про зустріч Порошенка з виборцями сьогодні на Михайлівській ані півслова - хіба ж це варта уваги новина?
*
А тепер порівняймо це з випуском за вчора. Як гадаєте, чи було там щось про київський марш "національних дружин"?
Аякже! - саме це стало першим анонсом і другою за черговістю новиною випуску. Докладно, з "іграшковими свинями", з інтерв'ю учасників, нагадуванням про розслідування Бігуса - загалом на 3 хвилини ефірного часу (що для 23-хвилинного випуску новин дуже багато).
Щоправда, далі згадали про зустріч Порошенка з виборцями у Полтаві - але й тут ця згадка стала лише приводом повідомити, що і в Полтаві "національні дружини" також влаштували акцію протесту (на дві фрази про Порошенка хвилина розповідей про протести і ще хвилина нагадувань, що таке "нацкорпус" і "нацдружини").
*
Ну от, дивіться, що в нас виходить.
Вчорашні протести "нацдружин" Суспільне на своєму флагманському каналі докладно висвітлює... бо це (напевно) "представники суспільства", які мають право на пріоритетну увагу суспільного мовника.
Сьогоднішні ж події на Михайлівській на увагу суспільного мовника не заслуговують взагалі, бо... там був президент. А він, бачте, "представник влади" - а хіба ж представник влади може бути представником суспільства?
Для схибленої логіки, травмованої "совком" - безумовно ні.
Але навіть в межах цієї схибленої логіки хочеться спитати: а ті кілька тисяч громадян, які прийшли сьогодні на Михайлівську - вони що, не представники суспільства?! От чому, kurwa mać, їхнє сьогоднішнє зібрання менше заслуговує на увагу, ніж вчорашнє (чисельно аж ніяк не масштабніше) зібрання "національних дружин"?
Сумніваюся, що чесна відповідь на це питання буде пристойною, а пристойна - чесною.
*
Таким чином, керівники служби новин на UA:Першому, як і півроку і рік тому, продовжують балансувати "між аполітичністю і антивладністю". І на мій особистий погляд, це кричуще суперечить місії нашого суспільного мовника, яка вимагає від телерадіокомпанії "надавати суспільству достовірну та збалансовану інформацію про Україну та світ". Я дуже вибачаюся, але я не можу визнати оце балансування між аполітичністю і антивладністю "збалансованою інформацією" про події в українській політиці. А ви?
*
Очевидний дісклеймер: я не закликаю ні "піарити на Суспільному Порошенка", ні перетворювати канал UA:Перший на "провладний". Я, як глядач, вимагаю лише балансу висвітлення подій - зокрема, висвітлення приблизно однаково масових зібрань у центрі столиці, які носять антипрезидентський і пропрезидентський характер.
Але поки що вимагаю марно.
Бо в нинішнього керівництва - Суспільного загалом і служби новин на Суспільному зокрема - вочевидь є інші пріоритети.

Від себе: класичний приклад дурного мендальнічанья з ворогом, виходячи "всєчловєчєскіх" міркувань, які ворог нахабно використовує й вважає "всєчєловєков" дурнями. І має рацію.
Subscribe

 • Израиль. Хроника войны

  Юрій Бутусов 1 ч · Ракетная война: Израиль героически отражает удары иранских и российских ракет, запускаемых…

 • Перформенс

  Max Mykhaylenko сейчас с Maksym Mykhaylenko. 1 ч · ДАЖЕ ДОБАВОЧНОЕ ВРЕМЯ НЕ ПОНАДОБИЛОСЬ Ну, вот и…

 • Щирість

  Vitaliy Shabunin 3 ч. · Шмигаль про атаку на реформу корп.управління: "Ми не зобов'язані…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments