emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Відозва

Поразка України може настати не на фронті, а на виборчих дільницях

Шостий рік триває неоголошена російсько-українська війна. Порядок денний Росії для України на початку цієї війни відомий і неодноразово озвучувався: російські Крим і Севастополь, федералізація у вигляді союзу “народных республик”, блок на європейську і євроатлантичну інтеґрацію, участь в інтеґраційних об’єднаннях навколо Росії, державний статус російської мови, монопольне становище Московського патріархату в церковній сфері тощо.

За цим планом, Україна мала бути маріонеткою і донором Росії, – в умовах її власної інтелектуальної і демоґрафічної деґрадації.

Натомість, не зважаючи на всі зусилля Росії, на шостому році війни весь цивілізований світ визнає Крим і Севастополь невід’ємними частинами України, “народные республики” і лінія фронту локалізовані на Донбасі, між Україною і Європейським Союзом підписана Угода про асоціацію і успішно діє безвізовий режим, курс на здобуття Україною членства в ЄС і НАТО закріплений в Конституції України, питання державного статусу російської мови зняте з порядку денного, вперше за всю свою історію Україна отримала свою міжнародно визнану православну церкву – канонічну і автокефальну.

Інакше кажучи, у цій війні Україна успішно протистоїть Росії – ядерній державі і постійному члену Ради безпеки ООН – шість років поспіль, і в цьому безпосередня заслуга чинного Президента України Петра Порошенка.

Закономірно, що саме він в результаті став основним ворогом Росії, яка вустами своїх пропаґандистів неодноразово заявляла, що Петро Порошенко є неприйнятним для неї як Президент України.

Саме тому Петро Порошенко і його досягнення стали основною мішенню Росії в інформаційній війні проти України. Психологічно-емоційні маніпуляції, спрямовані на знецінення, підтасовування фактів, відверта брехня і фейкові новини, – таким є арсенал Росії, що вона застосовує його проти України загалом і конкретно проти Петра Порошенка.

На жаль, в цьому дії Росії збігаються з діями політичних опонентів Петра Порошенка, що ставлять власні політичні інтереси понад державні.

А це означає, що поразка України у цій війні може настати не на військовому фронті, а на виборчих дільницях, і всі досягнення шести років війни можуть бути просто перекреслені.

Ми далекі від ідеалізації Петра Порошенка, проте вважаємо, що, зважаючи на стартові умови 2014 року, його робота як Президента України є більш ніж задовільною. Зокрема, саме тому значна частина наших співгромадян з міст західніше лінії розмежування дізнаються про війну лишень із засобів масової інформації, продовжуючи жити комфортним, майже довоєнним життям, незрівнянним із життям окупованої частини України.

Зважаючи на це все, ми закликаємо громадян України згуртуватися навколо кандидатури Петра Порошенка і проголосувати за нього ще в першому турі виборів Президента України, – щоб не допустити катастрофи в другому турі.

Бо інакше всі жертви шести років війни будуть марними.

Галина Вдовиченко
Юрій Винничук
Василь Голобородько
Oksana Zabuzhko
Oleh Kotsarev
Váno Krueger
Ivan Lenyo
Myroslav Marynovych
Петро Мідянка
Victor Morozov
Лесь Подерв'янський
Artem Polezhaka
Marjana Savka
Natalka Sniadanko
Тарас Федюк
Albert Tsukrenko
Чубай Тарас

Subscribe

Recent Posts from This Journal

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 7 comments