emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Порожнеча

Кандидат Зеленський відповів «Европейской правдє» на запитання щодо його позиції по ЄС: «Буду делать все для того, чтобы через пять лет Украина могла бы обратиться к Евросоюзу за Планом по кандидатству – как минимум. В идеале – обращение за Планом относительно членства».

Очевидна нісенітниця. Тобто, Зеленському ніхто не пояснив, що ЄС не має ні «планів по кандидатству», ні «планів по членству» (це НАТО має формат ПДЧ для ймовірних членів), ні навіть органу, до котрого можна би було по щось таке «звернутись». Це передусім фіксує дуже прикрий факт: не тільки Зеленський цілковито не розуміється на сфері міжнародної політики та обов’язків президента в цій сфері – йому не забезпечили в команді жодного фахівця, котрий би на цьому розумівся і забезпечував більш-менш притомні консультації та рекомендації.

Тобто, в одній з основних сфер відповідальності президента згідно з Конституцією Зеленський не може виступати ані самостійним діячем, ані ширмою для групи фахівців – бо цих фахівців в нього немає.

Як засвідчили заяви самого Зеленського щодо інших питань, він не має ні уявлення про конституційні повноваження президента в Україні – потрактовує їх як щось близьке чи то до повноважень царя, чи то до можливостей Путіна, ні уявлення про те, що можна/ варто/ необхідно робити в тих сферах, які дійсно є компетенцією президента. І його також не забезпечили потрібними фахівцями, коли вирішили висувати в президенти.

На жаль, панівна більшість виборців Зеленського також не має уявлення про реальні конституційні повноваження президента і про базові моменти міжнародної політики, національної безпеки, оборони від переважаючого супротивника і роботи з окупованими територіями.

В розумінні середньостатистичного глядача «Слугі народа» повноваження президента – це щось середнє між необмеженими можливостями царя («посадити всіх і одразу і забрати власність» в основному) і 450 депутатів парламенту. В цьому вони нічим не відрізняються від самого Зеленського.

Якщо ми благополучно переживемо цей казус, все ж варто буде в школах коштом «християнської етики» розширити кількість годин на «Основи держави й права». Нехай школярі й студенти беруть участь в рольових іграх, в постановках – щоб хоч трохи розуміти на момент отримання права голосу, чим президент відрізняється від парламенту і хто за що відповідає. Що робити зі старшим поколінням, котре цього так і не вивчило – питання складне. Хіба знімати просвітницький серіал, а краще мультик – в якому на пальцях роз’яснювати, що таке держава і виборна демократія. Бо хтозна, кому ще коли захочеться погратись в «кандидата-коміка».

Subscribe

 • Що їм робити?

  Андрей Луганский тут Forwarded from Марія | Мадзігон ​​Взагалі не новина. Це було дуже очікувано, що рейтинг «Слуг народу» падатиме.…

 • Що таке еталонний дебіл

  Карл Волох Вчера в 02:06 · А давайте, я вам поясню, що таке еталонний дебіл. Це коли голова…

 • Замовники керованої руїни

  Валерій Прозапас 9 ч. · Хочу нагадати, що ще навесні 2019 року Коломойський на куражі чітко і…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments