emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Базікало

Ну що... мав сьогодні нагоду на "Зворотному відліку" зіграти з паном Гриценком два раунди "питання-відповідь".
Звітую.
1. Перше моє питання було таке: в його програмі реформи армії заявлено "Не буде надмірної кількості генералів - буде їх скорочення до стандартів передових держав". Але ж, сказав я, ми за співвідношенням кількості генералів до загальної чисельності військових вже на рівні найвищих показників західних держав. В Україні цей показник дорівнює США і Польщі (0,07%), у Франції відсоток генералів вдвічі вище (0,14%), у Великій Британії втричі вище (0,21%), в Італії в 3,5 вище (0,25%). То куди ж нам далі скорочувати генералів ЗСУ, до якого оптимального рівня, і яку країну при цьому брати за взірець?
А.С. відповів оригінально: генералів скорочувати треба, але... не в армії, а в інших службах, де також є люди в погонах (митники, прикордонники, тощо).
Тут не посперечаєшся; але за цією відповіддю не слід забувати, що А.С. відтак просто змінив тему і ніяк не прокоментував заяву своєї передвиборчої програми, яка стосувалася саме ЗСУ.
2. Друге моє питання стосувалося економіки. А.С. у своїй програмі обіцяє зростання економіки в Україні на 10% на рік, а середню зарплатню обіцяє довести до "понад 700 євро". Але сьогодні середня зарплатня в Україні 388 євро. Отже, А.С. обіцяє підняти середню зарплатню в Україні в євро за 5 років на 80%! Але ж, сказав я, для цього йому не вистачить зростання економіки на 10% на рік, навіть якщо воно буде. То наскільки ж має зростати економіка, щоб дати такий стрибок середньої зарплатні в твердій валюті, і де у світі А.С. бачив прецеденти такого економічного дива?
А.С. відповів так: середня зарплатня буде зростати не лише за рахунок зростання економіки, а й за рахунок детінізації зарплатні - бо "втемну" вже зараз "багато хто" платить своїм працівникам по 700 єврів на місяць.
Ну ОК (за умови, що зростання економіки в Україні на 10% на рік - це не фантастика). Але... знов-таки, за цією відповіддю не слід забувати, що А.С. зовсім не відповів на другу частину мого запитання: чи є у світі прецеденти, щоб в країні середня зарплатня, в еквіваленті твердої валюти (євро), за 5 років зростала на 80%? Я таких прецедентів не знаю, а ви?
*
Загалом же мистецтво політика, зокрема, передбачає і вміння надавати таку неповну відповідь на запитання, щоб зі сторони складалося враження, що відповідь надана вичерпна і переконлива. Цим вмінням А.С. володіє, мушу визнати.
*
А тепер головна інтрига п'ятниці. Сьогодні з трьох запрошених не побоявся зайти в нашу студію лише один (і бодай за це пану Гриценко респект на тлі двох "бовванів", в оточенні яких він стояв майже дві години). А от хто з трьох запрошених не побоїться дійти до нашої студії у п'ятницю?
Просто хоч тоталізатор влаштовуй...
Але програма "Зворотний відлік" вийде в п'ятничний ефір за будь-якої погоди.

Андрей Шор По второму вопросу я могу за него ответить, надо? ;) Серьезно.
Другое дело, что он сам это не понимает.
Подскажу - судя по всему, он не понимает разницу между номинальным и реальным ВВП.

Если говорить о зарплатах в долларах - надо говорить о номинальном. Но номинальный у нас вырос намного больше, чем он "обещает" :)


Андрей Шор Алексей Панич выше добавил.
3,5 процента в прошлом году - это рост реального ввп (при стабильном курсе). С учетом инфляции - номинальный - процентов 15, надо искать цифру.
Доллар или гривна неважно, курс стабильный, инфляция выражается не только и не обязательно в росте курса, но и в росте цен/зарплат.Пetro Petrenko Просто цікаво: ви всерйоз пропонуєте розглядати його відповіді і програму в цілому? Це ж вусатий нуль.

 • Алексей Панич Мені було цікаво, що він скаже, якщо прочитати його програму серйозно і уважно.

 • Алексей Панич Були б Ляшко і Бойко, було б набагато кумедніше, тому що в них в програмах набагато більше конкретики, за яку можна їх "спіймати за руку". В Гриценка майже вся програма - суцільні гасла, дуже важко знайти хоч щось конкретне, за що можна зачепитися.

 • Petro Petrenko Проблема не в тому що в Гриценка важко зачепитись за програму, як на мене важко зачепитись за самого Гриценка. Це ж нуляча сіра миша, воно униле і пусте. Порожнє місце.
  Але дякую за спробу, звісно)

 • Алексей Панич Petro Petrenko "важко зачепитись за самого Гриценка" - це 100%. Крім загальних слів - практично нічого. Тому і експерти підсумували: головне відкрите питання - "а як?!".

 • Petro Petrenko Та а ніяк. Полковник-начальник складу в тилу - це його максимум, ну не може людина скочити вище себе. В кожного є своя планка. Гриценка піною виносить наверх, але це швидкоплинно і раз на кілька років на вибори. Піна спадає - його немає і не чути, це і є його рівень.


Sergey Fursa
4 ч.

Тот неловкий момент, когда либеральный демократ Гриценко (сам сказал) повторяет на всю страну однозначную ложь про зарплату Коболева (1 млн грн в день) и грозится заставить главу НБУ написать заявление об увольнении, нивелируя независимость центрального банка, и при этом отрицая желание взять Нацбанк под контроль. Но обещая ставки в 10 процентов в гривне до конца года... в общем, тяжело не улыбаться, а иногда трудно сдержать смех. Тот печальный момент, когда лучше смеяться чем плакать над последней надеждой украинской демократии...

Subscribe

 • Повторення сюжетів

  Карл Волох 2 ч. · Цю картинку 2013 року, мабуть, не забуду ніколи. - Я ще не вирішив. - резюмує брифінг…

 • Цікаве кіно буде

  Валерій Прозапас 3 ч. · Свято триває - вийде розслідування про схеми виводу фірмами Зеленського і Шефіра…

 • Послесловие от Тани Адамс

  Tanya Adams Привет, котятки! 📌 «Нибамбит!», сказали у позитивных блогеров Подоляка и их многочисленных аккаунтов с ромашками на…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments