emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Справа Савченко - Рубана

Думаю, самый яркий ответ на «я посажу коррупционеров» и «не гоняйтесь за мной, идите сажайте Свинарчуков» дал вчера суд, отпустивший на свободу Савченко и Рубана. Ибо президенты не сажают, суд, по конституции, достаточно независим, а система наказания судей достаточно громоздка (и управляется все теми же участниками судейской корпорации), чтобы наплевать на волю президента или Генпрокурора.
И это в условиях самой радикальной из возможных судебной реформы (которая, правда, в местных судах только начинается, ибо начата с высших инстанций). Нет здесь никаких чудодейственных рецептов, исправлять пороки судебной власти, полностью разложившейся в предыдущие десятилетия, прийдется также десятилетиями, возможно, и дольше.
И, при этом, успех этих изменений критически зависит от прогресса в морали самого общества, члены которого столь «нетерпимы» к чужой коррупции, но с радостной готовностью пользуются предлагаемыми ею преимуществами.
АПД. Напомню гениальное высказывания главного идеолога нынешнего УПК (ныне - активного сторонника ЗЕ) сразу после его принятия: «По беспределу мы тебя всегда посадим. А вот пусть «эти» попробуют нас когда-либо посадить по закону»

Справа Савченко - Рубана 28.01.2019 була направлена в суд з обвинувальним актом. Тому можна було б сказати, що вчорашнє рішення ( вірніше - його відсутність) про запобіжний захід на час судового процесу - виключна компетенція суду.

Але ряд останніх резонансних судових рішень, коли арешту уникають підозрювані у вбивстві та тероризмі, змушують визнати: судова система тяжко хвора.

Причина перша - дозволені законом маніпуляції із безкінечними змінами адвокатів. У Савченко таких адвокатів (які то входили в процес, то покидали його) було 8 платних і 1 безплатний від держави.
Законопроект для усунення цих зловживань давно лежить в ВР.

Причина друга - критично мала кількість суддів в судах. 40% незаповнених вакансій призводить до того, що відвід навіть 1 судді призводить до передачі справи в інший суд. «Футбол» зміни судів у справі Савченко - Рубана з каруселлю відводів на кожному етапі вражає: Верховний суд- Чернігівський районний- Чернігівський апеляційний - Верховний суд- Солом‘янський районний- Київський апеляційний - Верховний суд - Київський апеляційний - Дарницький районний - Київський апеляційний - Броварський районний.

Причина третя - небажання окремих суддів виконувати свою роботу. Інакше як самоусуненням важко назвати самовідвод у цій справі тільки тому, що хтось з родичів судді проживає на окупованій території.

Ну і головне: звільнення з-під варти на підготовчому судовому засіданні зовсім не означає зняття обвинувачення. ГПУ наполягає на достатності доказів Савченко і Рубана в скоєнні злочинів. Впевнений, що завезення важкої зброї з так званої днр для обстрілу української столиці не залишиться безкарним.

На данном изображении может находиться: на улице

На данном изображении может находиться: на улице
Нет описания фото.
На данном изображении может находиться: на улице
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Один

  Юрій Гудименко 1 ч · Вчора представник терористичної організації «ЛНР» із сумом на морді обличчя…

 • Дела зеленые..

  Дмитрий Чекалкин Вчера в 07:07 · Hellis: А как мы вообще общаемся с США, если 1. Своего посла в Украину…

 • Символ невдячності

  Валерій Прозапас 16 ч. · Да, до речі - річниця безвізового режиму з ЄС. Як символ невдячності, на жаль.…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments