emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Цікаве тлумачення того, що відбулося

Безумовно позитивним аспектом обрання Зеленського є те, що Україна ще раз гучно, на весь світ заявила: вона таки не Росія.
Ви можете собі уявити, щоб росіяни замість Путіна обрали президентом Петросяна?
Так отож.
І для цього є глибинні причини.
Російський політичний стиль - це тяжкий і помпезний "ампір", до одуріння серйозний. Зусібіч вороги, "Москва - Третій Рим", "єдиний захист від чужих драконів - це завести власного", вотетовсьо.
Натомість українська колонія завжди реагувала на російський ампір бурлеском, травестією, пародією. Тому в них "Россіада" Хераскова (1779), а в нас "Енеїда" Котляревського (1798).
Останні вибори ще раз показали, що попит на "сильну руку", попри війну, в Україні так і не прижився.
Натомість обрати "ватажком" суто пародійного, травестійного персонажа - це крок у значно більше українському дусі, ніж може здатися на перший погляд.
Звичайно, такі українські експерименти з владою за часів реальної війни проти сусідньої імперії є смертельно небезпечними.
Але, якщо Україна після цього взагалі виживе і збережеться як незалежна держава, вона вже точно й гарантовано не буде "Мало-Росією". Такої політичної культури, як ото формується в нас, немає ніде в Європі.
Тільки б не дати зараз вітчизняним та закордонним хижакам роздерти на шматки те, що нам вдалося зберегти і навіть зміцнити після 2014 року.
Subscribe

 • РОСІЯНИН ОНИЩЕНКО

  Дмитро "Калинчук" Вовнянко 4 ч. · РОСІЯНИН ОНИЩЕНКО Колишній депутат Верховної Ради Олександр…

 • Про тиск

  Валерій Прозапас 5 ч. · Зеленський на ICTV: - Ми використовувавали офшори, бо через сатиру в часи Януковича…

 • Цинизм

  Печерский холм ​​ 🏛️Источники сообщают, что в Офисе президента придумали гениальный по своему цинизму план, как использовать нехватку на всех…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments