emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Мова та Європа

Російськомовну вату страшенно дратує закон про мову, хоча він значно ліберальніший за подібні закони в інших. європейських країнах.А шкода, бо за приклад треба було взяти Латвію.
Але тут вони починають тицяти нам Швейцарію, де, мовляв, аж чотири мови.
Ну, так, там є чотири мови в різних кантонах. Але це не означає, що в Цюріху в крамниці і в банку вам будуть відповідати на вашу чудову французьку французькою чи не менш прекрасну італійську. -- італійською.
Бо кожен кантон самостійно встановлює ту чи іншу мову офіційною на своїй території. І хтось, хто прибув з іншомовного кантону, може спілкуватися з місцевими чиновниками чи поліцією винятково на мові цього кантону.
І в дупі вони мали в Цюріху вашу вишукану французьку. Як і в Женеві - німецьку.
Франція, між іншим, не ратифікувала Європейську хартію регіональних мов. Офіційною мовою є французька.
І це при тому, що там доволі багато стародавніх корінних, а не панаєхваших, народів (лангедокці, баски, каталанці, ельзасці, корсиканці), а деякі з них мають писемність навіть давнішу за французьку - наприклад провансальська.
Я не розумію, чому наші депутати тупо не перейняли мовний закон якоїсь розвинутої країни. Можна було б кивати на неї.
Усі балачки про те, що ми багатонаціональна країна - від диявола. Бо в світі вже давно нема мононаціональних країн. Усі багатонаціональні. Але треба вирізняти народи, які живуть в прикордонних областях -- ця особливість існує в усіх країнах. Всюди сусідні народи перетинаються.
Щодо росіян, то вони не є корінними, це не що інше, як російська діаспора в Україні. Така сама російська діаспора існує і в Прибалтиці, Німеччині, Іспанії.
Українська діаспора в Західній Європі не має жодних особливих преференцій. Школи -- недільні за кошти батьків, преса - приватна.
Українське корінне населення в Росії давно винищили і русифікували.А колись і школи були на Далекому Сході, в Уфі, на Кубані, на Курщині, Вороніжчині, і преса, і книжки виходили. Та на початку 30-тих років каток репресій все знищив. Не дарма ж кубанські козаки разом з донськими підтримали німецьку армію.
Тому товариші московити почніть з себе. Гітлер, за висновком Солженіцина, пацан в коротких штанятках в порівнянні зі Сталіном, якому ви носите ваші гвоздики.
Subscribe

 • Рейтінг та відповідальність

  Валерій Прозапас 6 мин. · Розумієте, це "слуґі" можуть собі дозволити зявляти -…

 • Дура

  Alexander Gabovich сейчас с Vyacheslav Khavrus и ещё 15. Вчера в 17:32 · ЩЕ РАЗ ПРО МОВИ…

 • Новый Министр Обороны?

  Юрій Бутусов 1 ч · Президент Владимир Зеленский согласовал кандидатуру нового министра…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments