emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

"Корисні" ідіоти чи корисливі негідники?

"К ПУГОВИЦАМ ПРЕТЕНЗИИ ЕСТЬ?"
Найбільш сумлінні з "корисних ідіотів", які активно долучилися до передвиборчої хвилі інформаційних атак проти Порошенка, тепер (особливо після інтерв'ю Коломойського) щосили намагаються "зберігати чесне критичне ставлення" однаково до всього і незалежно ні від чого.
Виходить така собі позиція в дусі відомої формули "fiat justitia et pereat mundus": у локалізованому перекладі, "хай тепер Коломойський почувається переможцем і хай би які це наслідки мало для країни, а ми що? ми просто чесно боролися з корупцією; тому весь ширший політичний контекст та інші наслідки наших вчинків - це вже не наша справа і ми за це жодної відповідальності не несемо".
Як казав герой Аркадія Райкіна, "...я лично пришиваю пуговицы. К пуговицам претензии есть? - Нет! Пришиты насмерть, не оторвёшь!"
*
Конкретний приклад. Denys Bihus, коментуючи взяте ним інтерв'ю в ІВК, чесно зазначає (шоста хвилина 1 частини інтерв'ю), що справа "Свинарчуків" дуже схожа на справу сина Авакова, хоча ІВК чомусь оцінює ці справи протилежним чином.
І тут з Денисом не посперечаєшся.
Але напередодні виборів Денис чомусь-то про "рюкзаки Авакова" окремим сюжетом не гримнув (хоча свіжий інфопривід був), а про "Свинарчуків" гримнув. Чим дуже допоміг "Національним дружинам" розкрутити по всій країні цілу низку гучних передвиборчих акцій "проти Свинарчуків і Порошенка". Які (акції), за дивним збігом обставин, максимально широко висвітлювали новини того самого UA:Першого, на якому вийшла в ефір програма Бігуса.
Таке собі суто нейтральне "суспільне мовлення", ага.
І порівняння з "рюкзаками Авакова" в тому трисерійному сюжеті про Свинарчуків, якщо не помиляюся, і близько не було.
Хоча підстав для такого порівняння тоді було аж ніяк не менше, ніж позавчора.
Але чи то замовник не замовив (не дозволив?), чи то ще щось завадило.
Хай там як, Денис (і не лише він) добре розумів - або цілком міг і мусив розуміти - за чию політичну команду він при цьому грає: не лише тим, що каже "взагалі", а й тим, що саме видає в ефір коли саме.
*
Це я пишу без жодних особистих закидів на адресу Дениса. Я так само міг би навести й інші приклади; просто цей перед очима і досить показовий
Головне - що для всіх нас це дуже важливий урок історії.
В яку можна увійти, а можна і вляпатися.
Особливо якщо відповідати "суто за себе", а за долю країни - "ну, то вже як вийде, а я шо?".
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments