emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Англійська мова та "Столітня війна"

трішки про мову, яку не намажеш

Нормандське панування почалося в Англії з 1066 року, тоді норманські завойовники стали новими елітами в Англії. З того часу мовою двору та еліт стала французька, мовою церкви, бізнесу, права тощо була латинь.

Англія була, яка і деяка інша країна , мультимовною країною - освічені люди знали 2-3 мови.

Ситуація доволі різко (впродовж життя одного покоління) змінилося через аж 300 років. У 1362 році увели правила, за якими судочинство мало вестися англійською мовою. У 1363 році вперше промова на честь відкриття парламенту відбулася англійською мовою. З 1380х протоколювання засідань парламенту стали вести англійською. Генріх ІV у 1399 році проголосив промову під час коронації англійською мовою - раніше такого ніколи не було. Генріх V вже вживав англійську в листуванні.

Що ж так вплинуло на франкомовну знать? Війна з французами - у 1337 почалися війни з Францією, які потім назвали "Столітня війна". Мати основною мовою мову ворога стало незручно - тому англійська стала тим, чим стала. І Англія також.

Subscribe

 • SHARP`s REVIEW - 05.03.2021

  Helgi Sharp сейчас с Ol Sharp . 24 мин. · SHARP`s REVIEW - 05.03.2021: (сарказм - останній притулок…

 • «ОТКЛЮЧИТЕ SWIFT – ПОТЕРЯЕТЕ УКРАИНУ!»

  Блог Игоря Яковенко Украина снова стала главной темой российского официоза. На сайте главного государственного информагентства России РИА Новости…

 • "Амністія капітала"

  Валерій Прозапас 4 ч. · за версією мусьє Гетманцева має виглядати наступним чином. Всі свої заощадження…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment