emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Розпуск ВР чи узурпація влади?

про розпуск Національної (та шо за совіцким непорозумінням є Верховною) Ради:

стаття 83.7 Конституції гласить, що коаліція депутатських фракцій у Верховній Раді України формується протягом одного місяця з дня відкриття першого засідання Ради, що проводиться після чергових або позачергових виборів Ради, або протягом місяця з дня припинення діяльності коаліції депутатських фракцій у Раді.

факт припинення коаліції треба якось визначити. вірогідним способом встановлення цього є голосування за законопроекти, які вносить уряд на затвердження Ради.

однак Конституція не передбачає процедури вотуму довіри, згідно з якою коли уряд вносить законопроект в парламент та пов'язує із цим довіру йому. недовіру уряду може лише оголосити сам парламент. чи буде це?

далі, стаття 90.2.2 гласить, що якщо протягом 60 днів (!) після відставки уряду не буде сформовано новий кабінет, то парламент може бути розпущено і призначені дострокові вибори. рішення про розпуск приймає президент після консультацій зі спікером та його заступниками, а також лідерами фракцій парламенту.

все інше -- у площині узурпації влади.

насамкінець, якщо не буде змінено виборче законодавство і виборчої системи, то далі збережеться патрон-клієнтська політична практика і залізний закон олігархії діятиме далі.

dixi! данке за прослухенн!

Subscribe

 • Бідолашне СБУ...

  Alex N Alex Noyt 4 ч. · Баканов заявив що Медведчук в Україні, але СБУ не в курсі де саме. А Козак вже втік…

 • 9 ТРАВНЯ. ПІДСУМКИ.

  Кирило Стельмашов 1 ч · Serhiy Grigorovich: 9 ТРАВНЯ. ПІДСУМКИ. ТАКЕ ВЕЛИКЕ, СКЛАДНЕ І КОНТРОВЕРСІЙНЕ…

 • Побажання

  Юрій Гудименко 1 ч · А тепер Єрмака.

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments