emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

КСУ

У зв’язку з раптовим звільненням 14 травня 2019 року голови Конституційного Суду України Станіслава Шевчука з посади судді хочу нагадати, що 11 травня в студії телеканалу «112. Україна» я спрогнозував саме такий розвиток подій і повідомив, що 14 травня це питання буде розглянуто на засіданні КСУ (хоча його й не було в порядку денному), при цьому 12 суддів висловлять недовіру Шевчукові. Чи потягне це відтермінування дати інавгурації новообраного президента Володимир Зеленського? – Ніякою мірою. Відповідно до ст.104 Конституції України новообраного президента приводить до присяги голова Конституційного Суду, але у випадку звільнення Шевчука його повноваження виконуватиме заступник Тупицький, у випадку зникнення заступника – найстарший за віком суддя. Втім, думаю, що вже 14 травня КСУ очолить новий голова, оскільки суддям Конституційного Суду України ніщо не заважає після звільнення Шевчука з посади зразу ж обрати собі нового начальника.

Volodymyr Boiko Думаю, що кращого голову КСУ, ніж нинішній заступник голови Олександр Миколайович Тупицький, годі й шукати. Сподіваюсь, саме його оберуть замість Шевчука. Це ж Тупицького, коли він ще працював суддею Куйбишевського районного суду Донецька, Кучма наказував Януковичу "підвісити за яйця". І саме про нього Данилович говорив у "записах Мельниченка": "суддів, блядь, набрали, ну вони й подонки".


Volodymyr Boiko Ось бачте - я ж говорив. КСУ довго без голови існувати не буде й зразу ж після звільнення Шевчука головою була обрана Наталя Шаптала. Втім, вона - лише для інавгурації. Восени в Шаптали закінчуються повноваження й за кілька місяців будуть вибори нового голови КСУ.
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 2 comments