emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Маніпуляції у опитуванні від групи"Рейтинг"

Yuriy Lukanov

Вчорашнє опитування від групи"Рейтинг", попри те, що показує якісь суспільні тенденції але таки є зрадою , тобто маніпуляцією. Серед питань про повернення окупованих територій не було варіанту повернення їх у вигляді звичайних областей. Себто опитувані мали вибирати між неповерненням або поверненням на умовах автономії. І все. Там було в одному питанні поєднано припинення вогню і повернення на умовах автономії. Така собі штучна прив'язка. Адже можна було б ітак сформулуювати: чи підтрмуєте ви припинення вогню у випадку згоди окупованих територій повернутися у вигляді звичайних областей?
Там не було питань про посилення санкцій проти Росії за окупацію Криму і Донбасу і продовження формування міжнародної коаліції. А це значить, що такий підхід виводить ці варіанти з поля народної уваги.
Там не було питання про повернення Криму. Це також вельми показово. Виглядає так, що громадяни не надають цьому жодного значення, хоча це не так.
Отож, подібні опитування є інструментом маніпуляції і робляться або на пряме замовлення Москви, або на замовлення від Москви але через українських посередників.
Рейтинг
PS При тому треба зауважити, що, попри маніпулятивність опитування, воно таки показує певні тенденції, які мені не подобаються. Але , якби опитування було коректним, то , можливо, вони не виглядали ба так катастрофічно

Від себе: типова маніпуляція полягає у об*єднанні кількох питань в одному. Гарний приклад- сумнозвісний горбачовський референдум про  збереження срср ("за сохранєніє абнавльонной.."), де в одному питанні містилося чотири й пронувалося відповісти одним "так" чи "ні". Варто бути готовими до подібних референдумів за ініціативами різної популістської наволочі..
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments