emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Павло Клімкін

Міністр закордонних справ Павло Клімкін подає у відставку. Як оцінити його роботу?
Він за часів Януковича працював заступником міністра і відповідав за європейську інтеграцію. Це він і його команда відповідала за підготовку угоди про асоціацію з ЄС. Він фактично зробив усю роботу і не його вина, що Янукович відмовився підписувати цей документ.
Заслуга Петра Порошенка, що він, ставши президентом, не засунув цього ефективного менеджера у шухляду, а виснув на міністра.
Я не заглиблений в кулуари МЗС. Набагато більш компетентний від мене Роман Безсмертний казав, щось на зразок, що Клімкін був виконавцем при Петрові Порошенку. Я припускаю, що так і було. Порошенко був ідеологом, а Клімкін втілював у життя його ідеї.
Як би там не було, але за кінцевими підсумками міжнародна сфера, як на мене, найуспішніша у діяльності команди Порошенка. Головне, що вони здійснили- це безпрецедентні в історії нашої країни кроки "Геть від задрипанки Москви" і перетворення України із об'єкта міжнародних відносин у питанні Донбасу і Криму на суб'єкта.
Якщо на початках 14-15 роках західні партнери намагалися вирішити прблему за рахунок України, то десь з 16 року Україна сама диктує порядок денний. Саме її пропозиції про запровадження миротворців ООН на Донбасі сьогодні є домінуючою ідеєю у вирішенні цієї проблеми. Крім того, Порошенко знову озвучив ідею вступу України до НАТО і вона тепер звучить на повен голос як в Україні, так і на міжнародному рівні. Україна стала важливим учасником євроатлантичного процесу.
Попри певні складнощі передвиборчгого процесу у США, Києву вдалося налагодити дуже міцні стосунки із США. Я би сказав, що за всю історію незалежності Україна ніколи не мала таких міцних стосунків з Вашингтоном, як сьогодні.
Можна ще перераховувати безвіз, Томос, який став чи не найпотужнішим кроком Геть від задрипанки Москви, перемоги Нафтогазу в суді над Газпромом - звісно, це не робота міністрества, але все це відбувалося в загальному тренді, який задавали Порошенко і Клімкін Певна річ: санкції проти Росії за анексію Криму і війну на Донбасі.
Іще додам, що з першого погляду провальні Мінські домовленості на практиці виявилися дуже хитрим ходом, який дозволив зупинити розширення агресії, мінімізував воєнні дії і дозволив Україні отримати паузу у війні і відродити боєздатність армії. Вони стали пасткою для Путіна. У це складно повірити, що Київ обдурив такого монстра. Але це так і є.
Одне слово, міністр Клімкін заслуговує найвищих оцінок. Йому варто щиро подякувати за чесну і плідну службу. Сподіваюся, що він не зникне з нашого політичного поля.

Від себе: Гарний текст, але трохи не сподобалося оце: "Набагато більш компетентний від мене Роман Безсмертний казав, щось на зразок, що Клімкін був виконавцем при Петрові Порошенку". Звучить наче це  якась неповноцінність Клімкіна, як мінністра. Але ж він за своїми обов*язками саме й мав здійснювати полтику, основні напрямки якої  визначав Порошенко. Те, що він не  виходив за ці рамки, не тягнув ковдру на себе, це додаткове свідчення його високого професіоналізму, як міністра.

Subscribe

Recent Posts from This Journal

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments