emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Павло Клімкін

Міністр закордонних справ Павло Клімкін подає у відставку. Як оцінити його роботу?
Він за часів Януковича працював заступником міністра і відповідав за європейську інтеграцію. Це він і його команда відповідала за підготовку угоди про асоціацію з ЄС. Він фактично зробив усю роботу і не його вина, що Янукович відмовився підписувати цей документ.
Заслуга Петра Порошенка, що він, ставши президентом, не засунув цього ефективного менеджера у шухляду, а виснув на міністра.
Я не заглиблений в кулуари МЗС. Набагато більш компетентний від мене Роман Безсмертний казав, щось на зразок, що Клімкін був виконавцем при Петрові Порошенку. Я припускаю, що так і було. Порошенко був ідеологом, а Клімкін втілював у життя його ідеї.
Як би там не було, але за кінцевими підсумками міжнародна сфера, як на мене, найуспішніша у діяльності команди Порошенка. Головне, що вони здійснили- це безпрецедентні в історії нашої країни кроки "Геть від задрипанки Москви" і перетворення України із об'єкта міжнародних відносин у питанні Донбасу і Криму на суб'єкта.
Якщо на початках 14-15 роках західні партнери намагалися вирішити прблему за рахунок України, то десь з 16 року Україна сама диктує порядок денний. Саме її пропозиції про запровадження миротворців ООН на Донбасі сьогодні є домінуючою ідеєю у вирішенні цієї проблеми. Крім того, Порошенко знову озвучив ідею вступу України до НАТО і вона тепер звучить на повен голос як в Україні, так і на міжнародному рівні. Україна стала важливим учасником євроатлантичного процесу.
Попри певні складнощі передвиборчгого процесу у США, Києву вдалося налагодити дуже міцні стосунки із США. Я би сказав, що за всю історію незалежності Україна ніколи не мала таких міцних стосунків з Вашингтоном, як сьогодні.
Можна ще перераховувати безвіз, Томос, який став чи не найпотужнішим кроком Геть від задрипанки Москви, перемоги Нафтогазу в суді над Газпромом - звісно, це не робота міністрества, але все це відбувалося в загальному тренді, який задавали Порошенко і Клімкін Певна річ: санкції проти Росії за анексію Криму і війну на Донбасі.
Іще додам, що з першого погляду провальні Мінські домовленості на практиці виявилися дуже хитрим ходом, який дозволив зупинити розширення агресії, мінімізував воєнні дії і дозволив Україні отримати паузу у війні і відродити боєздатність армії. Вони стали пасткою для Путіна. У це складно повірити, що Київ обдурив такого монстра. Але це так і є.
Одне слово, міністр Клімкін заслуговує найвищих оцінок. Йому варто щиро подякувати за чесну і плідну службу. Сподіваюся, що він не зникне з нашого політичного поля.

Від себе: Гарний текст, але трохи не сподобалося оце: "Набагато більш компетентний від мене Роман Безсмертний казав, щось на зразок, що Клімкін був виконавцем при Петрові Порошенку". Звучить наче це  якась неповноцінність Клімкіна, як мінністра. Але ж він за своїми обов*язками саме й мав здійснювати полтику, основні напрямки якої  визначав Порошенко. Те, що він не  виходив за ці рамки, не тягнув ковдру на себе, це додаткове свідчення його високого професіоналізму, як міністра.

Subscribe

 • Приєднуюся!

  Pavlo Nuss 14 ч. ЧОМУ МИ ЗА ПРЕЗИДЕНТА ПОРОШЕНКА?! Тому що Президент Петро Порошенко жорстко протидіє спробам Росії знищити…

 • Огляд, враження й думки...

  Лариса Вакульницька 15 ч. · Осінню 1917 року у України була величезна армія, яка до січня 1918 р. розтанула, як сніг на сонці…

 • Гниды

  Daniel Tchikin 3 ч. · Когда в 2014-м враги, захватившие Крым, практически без боя занимали города и посёлки Донбасса, эти люди…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments