emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Епоха хаосу

Україна вступила в нову епоху. Вона не буде ані кінцем епохи бідності. Ані кінцем епохи гідності. Бідності - тому що вирішити числені системні дисфункції неможливо за 5 років, неможливо з позиції президента, неможливо коли твоя влада базується на олігархічних багнетах.
Епоха гідності не закінчиться. Тому що мільйони людей, які пройшли Революцію Гідності, війну, боротьбу за Україну, не зможуть разпережити цей досвід. Ніколи не зможуть витравити цей вірус із своєї крові. Ні, ця інфекція стане імунною реакцією на ті події, які грядуть. Паливом для нових кострів повстання та опору ворогу. Якщо все піде по поганому сценарію.
Та епоха в яку ми ввійшли - це епоха хаосу.
Вчора у одній з розмов мені зауважили, що наш новий президент - світла людина. Можливо. Але світова політика не будується світлими людьми. Це може бути приємним бонусом. Але якщо людина не розуміє процессів, інтересів та наслідків - її світлу сторону буде використано проти неї ж. Майстерними маніпуляторами, ворожими розвідками, групами впливу у оточені.
Володимир Зеленський, це вже ясно, буде слабким президентом. Він буде гриміти гучними заявами, намагатися усім сподобатися, але управлінські рішення не зможуть проводитися ефективно. Не буде побудовано своєї вертикалі, без якої годі казати про відповідальність когось за виконання рішень президента.
На фоні цього за впливи на нерозуміючого що відбувається голову держави, саму Україну та економічні потоки будуть змагатися цілі клани. Олігархічні та апаратні. Масла у вогонь буде підливати Росія, роздмухуючи конфлікти. І провокуючи репресії проти патріотів.
Власне кажучи, повернення Портнова та інших втікачів буде елементом саме цієї гри. Так, команда вже діючого президента може вважати, що вона просто віддає Портнову борги за лояльність судів у передвиборчий період і рахувати, що повернення з Росії інших ніяк на ситуцію не вплине.
Але ті хто повернеться будуть мати на це своє бачення. Вони будуть прагнути реваншу. І готові будуть вкладати у нього ресурси. Як в репресії проти тих, хто не побоявся повстати 5 років тому, чи піти на війну добровольцем, так і в плани по дестабілізації України. Для своїх московських друзів, які завербували їх ще в далеких 2000-х.
Я на думаю, що плани цих репресій будуть розроблятися на Банковій чи навіть підтримуватися в АП. Але в Зеленського не вистачить організаційних сил для того, щоби цей процес контролювати. І політична відповідальність за кров та переслідування патріотів ляже на плечі Володимира Зеленського. Більше того, після перевиборів до ВР він може отримати формально свою більшість. Яка де-факто не будет ним контрольована. Так як навіть у його партії зберуться предстаники кланових команд по інтересах. І інтереси ці будуть протирічити один одному. Персонального контролю над Радою він не отримає. Але відповідальність за усі рішення в країні - як уряду, так і Ради, буде на ньому. І в цьому Зеленський повторить помилку Порошенко. Тільки в більших масштабах.
Я на знаю, чим завершиться президентство Зеленського для України. Я молюся тільки за те, щоби не втратою державності та не новим кривавим постанням. Залишається сподіватися, що наслідком стане все ж таки щеплення українців від популізму. Хоча у цьому я також не певен...

Ну що ж. Рішення почати своє президентство на основі юридичного беспределу може здаватися вигідним зараз. Але воно закладе фундамент на таке ж саме завершення каденції.
Висновок Конституційного суду 2010 року згодом назовуть констутуційним переворотом Януковича. Те, що відбулося сьогодні - конституційним переворотом Зеленського.
Цікаво. Людина комік, а стартує свою каденцію як диктатор.

Subscribe

 • РОСІЯНИН ОНИЩЕНКО

  Дмитро "Калинчук" Вовнянко 4 ч. · РОСІЯНИН ОНИЩЕНКО Колишній депутат Верховної Ради Олександр…

 • Про тиск

  Валерій Прозапас 5 ч. · Зеленський на ICTV: - Ми використовувавали офшори, бо через сатиру в часи Януковича…

 • Цинизм

  Печерский холм ​​ 🏛️Источники сообщают, что в Офисе президента придумали гениальный по своему цинизму план, как использовать нехватку на всех…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments