emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Найбільше шкідницька з прогресивних ідей

актуальний (в контексті вимог Зеленського скасувати мажоритарку) репост)

"Найбільше шкідницька з прогресивних ідей зараз, поза сумнівом, ідея про вибори до парламенту повністю за партійними списками."

Chacha Shushuridze

У представників прогресивної громадськості є купа позбавлених сенсу або явно шкідницьких ідей.

Ще недавно я б сказав, що найбільш шкідницькими є ідеї про збір про всіх даних які тільки можливі і вивалювання їх онлайн (або й не вивалювання, в нас що держава знає - знають, вважай, всі).

Але тепер мій рейтинг змінився.

Найбільше шкідницька з прогресивних ідей зараз, поза сумнівом, ідея про вибори до парламенту повністю за партійними списками.

Якщо наш мудрий виборець готовий обирати тих, про кого він нічого не знає (і це не тільки про Зеленського особисто - нагадую, партія "Слуга народу", про представників якої нічого не відомо, зараз лідирує в опитуваннях), про вибори лише за партійними списками йтися не може.

Вибори за мажоритарними округами - яка-ні-яка, але впевненість в тому, що будуть обрані люди здебільшого реальні, з якоюсь історією, якимись стабільними інтересами. Нехай вони будуть не ельфами, але це будуть люди, які досягли перемоги на конкретному окрузі чимось конкретним, а не голографічними фокусами.

Ці люди, які б вони не були недосконалі, будуть змушені про щось домовлятися поміж собою в парламенті та зможуть створити баланс віртуальним персонажам з фашизоїдними симптомами.

Сподіваюся, суспільство розпізнає небезпеку популярної ідеї виборів лише за партійними списками і підтримає тих депутатів, які цьому опиратимуться.

Це безвідносно до того, що дурістю є запустити нову систему (з відкритими списками) одразу для всього парламенту. Спочатку нова система має бути відтестована на половині парламенту, мають бути усвідомлені та виправлені баги, і через кілька виборчих циклів можна буде думати про поширення її на весь парламенті з відмовою від мажоритарки.

Subscribe

 • Яблука Симиренка

  Скарби України 15 ч. · Яблука Симиренка У ніч з 17 на 18 вересня 1938 р. розстріляний 47-річний професор…

 • Дєлают нас вмєстє...

  Людмила Воробьева 5 ч. · Аварія, винуватцем якої став нардеп-слуга Олександр Трухін, розслідуватись не буде…

 • И опять Таня Адамс

  Tanya Adams Привет, камрады. Следующие две недели я переквалифицируюсь в travel-блогера и в политоту заглядывать не буду ваще, а сегодня новостей…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments