emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Отрута

ДЗЕРКАЛО 60/40
У "Дзеркалі тижня" досі трапляються якісні статті.
Але до таких статей вже давно не відноситься все, що пише сама Юлія Мостова.
Колись шанована метресса української журналістики раз у раз публікує статті, в яких є і власне журналістика, і "інсайди", і окремі гарні спостереження - але все це є лише засобом досягнення якоїсь зовсім не журналістської мети. Тому "зсуви" та маніпуляції тут неминучі, а "правило 60/40" є провідним принципом побудови авторського тексту.
Це повністю стосується і свіжої статті «Квартал черных лебедей».
Гарний аналіз тут:https://www.facebook.com/volodimir.rapoport/posts/1472298649579465
Сама стаття тут: https://zn.ua/internal/kvartal-chernyh-lebedey-319409_.html…
Наведу кілька красномовних прикладів.
1. "Владимир Зеленский не пришел во власть с целью стать богаче Ахметова, как позавчерашний его предшественник, или просто стать богаче всех, как вчерашний". ПРО "ВЧОРАШНЬОГО" - ПРОСТО БРЕХНЯ "Он действительно хочет изменить страну" ЗВІДКИ ВІДОМО?
2. "Зеленский — не марионетка Коломойского. (...) У Зеленского нет компроматной зависимости от Коломойского." ЗВІДКИ ВІДОМО? (+ оскільки це просто декларація, доречніше питання - НАВІЩО МОСТОВІЙ ТРЕБА, ЩОБ ПРО ЗЕЛЕНСЬКОГО ДУМАЛИ САМЕ ТАК?)
3. "Андрей Богдан, юридически спорно назначенный на пост главы Администрации президента, не является "смотрящим" Коломойского. Ну, чуть присматривающим." ЗВІДКИ ВІДОМО? ЧИМ ДОВЕДЕНО?
4. "К продаже земли Зеленский и его команда готовы." ЗВІДКИ ВІДОМО? КУПЛЯТИ Ж БУДУТЬ НЕ ВОНИ! А ХТО? "А страны?" КРАЩЕ СПИТАТИ: А КОЛОМОЙСЬКИЙ?
(Насправді продаж землі - ключова тема для української політики найближчих місяців/років, але про це пані Мостова якраз не пише.)
*
Наостанок наведу тезу пані Мостової, яку вважаю найстрашнішою:
"Давным-давно в "Зеркале недели" было написано: у нас нет сил и времени догонять, мы можем только прыгнуть. Осталось решить: куда, с кем, и как."
Ця декларація насправді жахає.
Чому?
Тому що в суспільному розвитку "стрибнути" можна лише у провалля - щоб потім довго видиратися звідти знов на вихідну "точку стрибка".
Найяскравіше це доведено досвідом Росії.
Втім, саме шаблонами російської ментальності і мислить пані Мостова, щосили намагаючись втиснути в ці шаблони Україну.
Тому мантра "у нас нет сил и времени догонять, мы можем только прыгнуть" насправді звучить як вирок нашій країні, яка (якщо це правда) буде вічно борсатися у лайні, марно намагаючись, замість копіткої багаторічної праці, одразу, "одним стрибком", схопити Бога за бороду.
*
Хоча я якраз вірю, що це неправда.
* * *
Яка ж отрута ця ваша "журналістика 60/40"...
Subscribe

 • Що їм робити?

  Андрей Луганский тут Forwarded from Марія | Мадзігон ​​Взагалі не новина. Це було дуже очікувано, що рейтинг «Слуг народу» падатиме.…

 • Що таке еталонний дебіл

  Карл Волох Вчера в 02:06 · А давайте, я вам поясню, що таке еталонний дебіл. Це коли голова…

 • Замовники керованої руїни

  Валерій Прозапас 9 ч. · Хочу нагадати, що ще навесні 2019 року Коломойський на куражі чітко і…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 6 comments