emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Про "народовладдя"

Те, що публіка вітає реалізацію "народовладдя" - і є свідченням того, що це одна з найбільш загроз від нової влади: дозрілі до народовладдя країни його, навпаки, поглиблювати відмовляються

У 2012 році в Ліхтенштейні винесли на референдум питання - обмежити повноваження однойменного (Alois Philipp Maria von und zu Liechtenstein) князя, заборонивши йому ветувати результати референдумів. Право князя ветувати результати референдуму було передбачене Конституцією, і це викликало невдоволення прогресивної громадськості, особливо після недавнього референдуму про скасування заборони абортів: це був чи не єдиний випадок, коли народ був у принципі готовий проголосувати за скасування абортів всупереч позиції князя на підтримку абортів (зазвичай на референдумах більшість голосує як і князь). Князь тоді сказав, що заветує результати референдуму, якщо вони будуть "неправильні", і хоча результати виявилися на користь абортів (так що народу знову доведеться їхати кілька автобусних зупинок в закордонний госпіталь), прогресивна громадськість використала нагоду щоб поставити питання про позбавлення князя права ветувати результати референдуму.

Князь на це сказав, що якщо його княжі послуги народу не потрібні, то нехай так і скажуть, він не нав'язується і може поїхати з країни жити в одному зі своїх численних закордонних маєтків, виконувати церемоніальні функції йому не цікаво.

За явки 83% народ на референдумі проголосував проти того, щоб обмежити княже право вето (проти того, щоб "запровадити народовладдя"), проти голосували 76,1%. Гасло переможних ретроградів було, як і годиться, "За Бога, князя і Батьківщину".

Коментуючи результати референдуму, князь привітав "переконливий результат, який створює хороший підмурок для долання викликів майбутнього, що з ними стикатиметься князівство".

Батько князя заявив, що він "щасливий з того, що переважна більшість народу воліла продовжити трьохсотрічну угоду між народом та монархом, що довела свою ефективність"

Subscribe

 • Проза життя проти конспірології

  Карл Волох 2 ч. · Дивлюсь, як коментатори в пошуках причин учорашнього провалу Зеленського…

 • Провал

  Volodymyr Omelyan 55 мин. · Щось спільне є у долі Саакашвілі і Зеленського. Один повернувся…

 • Креветка

  Oleksii Osypenko 4 ч. · На самом деле, все очень и очень просто. Я не думаю, что ВАЗ - болен,…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments