emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Хліб

Чую одну й ту саму дурницю щодо сакралізації хліба. Кажуть, що в Україні хліб сакральна річ, а у евреїв ні. Тому ота Сара Натаньяху образила українців демонстративною зневагою до хліба. Так от, зазначу:

Хліб сакралізуєься скрізь у йудео-хритстянській цивілізації.

А іде це саме від євреїв. Якщо ви потрапите на початок Шабату (п*яниця ввечері, після першої зірки) у релігійну єврейську родину, то побачите ритуал, як батько, після промови молитви, урочисто розламує  хліб  й роздає його домочадцям. Власне, саме цей єврейський ритуал ми бачимо у Євангелїї, у сцені Таємної Вечері. Звісно, у християн цей ритуал набув додакового містичного значення. Хліб- тіло Господнє.

Є люди, які притрастно дотримуються релігіїних правил  та традицій. Є байдужі. Є войовничі борці з традицією та релігозними нормами. До речі, в Ізраїлі конфлікт між першими та останніми потраппяє у публічний простір частіше ніж будь-де.

Думаю, що ота Сара належить до байдужих. Й просто не поділіяє  сакрального ставлення до хліба, властивого українській та єрейскій культурам. Ніякої образи вона не планувала. Вийшла, звісно, певна бестактність, яку ,проте, не варто роздмухувати й пербільшувти її значення.

 
Subscribe

Recent Posts from This Journal

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 1 comment