emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Все те саме...

Нинішній владі, щоб вона стала притомнішою в питанні довіри РФ, домовленостей і засобів і коли вчора громадяни дали їй дещо зрозуміти, варто трохи нагадати трохи історії, в двох моментах:

1) 4 грудня 1917 року ленінський Совнарком надіслав Центральній Раді телефонограму про визнання УНР і права на національне самовизначення українського народу. Перед тим більшовики активно готувалися до з'їзду рад робітничих, селянських та солдатських депутатів (2,5 тис. осіб), який того ж дня почав роботу у Києві, аби переобрати Центральну Раду і взяти Україну під контроль. Але з'їзд підтримав УЦР і 9 грудня Ленін наказав військам наступати на Україну.

2) 11-12 грудня 1917 року більшовики провели свій з'їзд в Харкові, який з 200 делегатами назвали "всеукраїнським і легітимним" (ага, згадується?), де створили альтернативний київському Генеральному Секретаріату "червоний" уряд - Народний Секретаріат. Ось що писав тодішній керівник Генерального Секретаріату в Києві Володимир Винниченко:
"Не вона, (більшовицька Росія) уже тепер вела війну з Україною, а Харківський Український уряд боровся проти Київського, тепер, мовляв, це хатня справа самого українського народу. Натуральн річ, що це була тільки одна формальність, бо харківський уряд всі директиви одержував з Петрограда й вів військові операції силами руського уряду."
Іншими словами, створення радянського уряду в Харкові допомогло перемозі більшовизму в Україні, бо, за словами Винниченка, "всі невдоволені елементти (по всій Україні) зразу знайшли в йому (харкіському уряді) організаційний центр і точку обпертя". Також це дало можливість Росії на той момент уникнути звинувачень в прямій агресії проти УНР.

Лише два епізоди! Чим потім закінчилося, всі знають. Граблям 102 роки. Антикваріат. Можна нарешті чомусь навчитись? Бо іншого, як бачимо, нам з Росії навіть не намагаються підсунути, все те саме

Subscribe

Recent Posts from This Journal

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments