emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Сільська аналітика, як завжди, оригінальна

Доброго здоров’я, друзі! А дід учарошньою прес-конференцією Зеленського задоволений.

Не поспішайте робити скоропалітєльних висновків, чого це дід вдруг став довольний, зараз усе поясню. Але спершу запрошую заварити собі кави чи чаю та вмостившись зручненько прийти після вчорашнього бурхливого Дня психічного здоров’я хоч у якусь душевну рівновагу. І, кому цікаво, спокійно почитати, що дід собі з приводу усього цього собі думає. Ітак.

Найпоширеніші реакції на прес-конференцію Зеленського в нас, як завжди, одностайні і діаметрально протилежні. Прибічники Зеленського у повному від нього захваті – «Розумний… Аж страшно!». Противники також не менш категоричні – «бльоякежвонотупе!». Дідусь, у свою чергу, постарається утриматися від емоційних оцінок та спробую бути гранично об’єктивним. Бо ситуація складається реально серйозна, потребує вдумливого аналізу, і нам слід розуміти, до чого все йде і що може нас чекати уже в найближчому майбутньому.

Спочатку задамося питанням - чому взагалі ота прес-конференція була учора скликана? Тут відповідь очевидна – через масові протести минулої неділі. Іншої причини нема. У неділю увечері, або у ніч на понеділок Зеленський, під сильним враженням від фотографій з велелюдного Майдану, напевне зібрав десь якусь свою нараду під робачою назвою «Пацани, нада шота дєлать». Пацани пораскинули креативними мозгами і запропонували Зеленському свіжу й оригінальну ідею – знять в ответ відосік!

Правда, потім хтось згадав, що відосік після протестів 1 і 2 жовтня уже записували, але без толку. І 6-го жовтня на протести вийшло в рази більше людей. Значить треба скреативить шото вообше бомбезне й необичне – вирішили креативні пацани й піднатужившись народили ідею прес-марафону у фуд-корті. Зеленський прийшов від такої ідеї у повний восторг, адже убивається одразу купа зайців: і необично, і креативно, і современно, і він цілий день у центрі вніманія. А до того ж є можливість і проклятих журналістів прикормить. Бо шото оті журналісти постоянно пишуть про Зеленського всякі разні гадості, між тим добрий журналіст, як відомо, то ситий журналіст.

Попри всю сумбурність того, що коїться в креативних головах зеленої команди можемо зробити принаймні один втішний висновок – влада чує і бачить вуличні протести і вони її дуже турбують. Отже жабка жива, правда реагує лише на гальванічний ток. Це добре, принаймні пацієнт ще остаточно не потєрян, зв’язок із ним імеється.

Другий висновок менш втішний. Зеленський схоже дійсно щирий… Що в поєднанні з його явно викривленим сприйняттям реальності, не може не насторожувати. Адже він явно щиро вірить, що за всіма протестами і за усією на його адресу дошкульною критикою маячить демонічна фігура Порошенка. І якби не Порошенко та несвідома маса зомбованих ним порохоботів, то не було б ніяких протестів чи критики. Все це псує президенту настрій та нерви і він навіть проговорився, що останнім часом погано спить. Ну ясно ж – який може бути сон, коли йому у кожній шафі чи навіть під ліжком Порошенко мерещиться. Ану як за ногу вкусить.

Дід тут зовсім не прикалується, бо цей бзик Зеленського і його психічна зацикленість на Порошенкові може мати для України неприємні наслідки. Перш за все тому, що Порошенка він схоже щиро вважає абсолютним злом, ще й переконав себе у його всемогутності. Дуже сильно перебільшеній. А от Хуйла недооцінює і ставиться до нього, як хоч і до вредного, але стомленого старикашки. Із яким, на відміну від Порошенка, усе ж таки можна домовиться. Отже Зеленський напрочуд швидко трансформувався у класичного українського політика в поганому сенсі цього слова. Бо українські політики завжди вважали своїх внутрішніх політичних конкурентів ворогами значно більшими, ніж справжні іноземні вороги. За що потім гірко розплачувалися, а з ними і уся Україна.

У мене взагалі враження, що коли треба прийняти якесь рішення, Зеленський спершу цікавиться - а що в такому випадку робив Порошенко? І негайно робить навпаки. Що з раціональної точки зору виправдано далеко не завжди, особливо в питаннях, котрі стосуються Мінських домовленостей та Нормандського формату. Але таке азартне слідування Зеленським гаслу «Он нє смог, а я смогу», робить його дуже слабким і вкрай уразливим. Та дає Хуйлу чудові можливості для маніпуляцій.

Залізне правило перед будь-якими важливими переговорами – ніколи не показувати противнику своєї сильної в чомусь зацікавленості. Хуйло, який у засіданні Нормандської четвірки зацікавлений куди більше, ніж Зеленський, свого інтересу ніяк не проявляє, а навпаки – демонструє байдужість, ще й кобениться. Зеленський же, якому той саміт нахер не здався, а навпаки криє для нього серйозні ризики, рветься у Париж, аж підскакує. І легко йде на практично будь-які умови, які висуває Москва. Чому? Що його так свербить? З учорашньої прес-конференції у діда склалося враження, що й тут головний, а може і єдиний мотив Зеленського – аби знову втерти носа Порошенкові. Ну дєтство…

Але ось усядуться чотири лідери в Парижі за столом переговорів, і шо? Що може протиставити Зеленський Хуйлу? Інтелект, залізні нерви та витримку? Гм… Чи може єдинодушну підтримку Франції та Німеччини? З цим, як ми розуміємо, теж проблеми. Бо вже пройшли ті часи, коли Меркель, Олланд та Порошенко діяли злагодженою командою і футболяли Хуйла майстерно перепасовуючись. Зараз Меркель уже не та і головну скрипку гратиме Макрон. Якого обуяла мрія примирити Україну з Росією і тим реанімувати мертвонароджену дебільну ідею про Європу від Лісабона до Владівостока.

До того ж у французького президента з’явилася маніакальна ідея відірвати Росію від Китаю та не допустити військово-політичного союзу цих країн. Що взагалі-то маячня, ніколи Китай на подібний союз ні з ким не піде, особливо з Росією. Китай взагалі за свою історію ніколи ні в які альянси ні з ким не вступав і причин вступати зараз тим більше не має. Все, що Китаю потрібно, Китай може купити. А плітки про загрозу російсько-китайського союзу розпускає сам Хуйло. Як на минулому Валдаї, у надії, що може якісь дурачки купляться. Макрон схоже купився і на саміті Нормандської четвірки з готовністю підтримає будь-які варіанти українсько-російського «замирення» і тиснутиме з цією метою не на Хуйла. А на Зеленського. Якщо той раптом, паче чаянія, проявить строптивість.

Хуйло до зустрічі Нормандської четвірки безумовно готується і готується дуже ретельно. У цьому, я думаю, ніхто не сумнівається – адже у нього реальний шанс вирватися нарешті з-під санкцій. Готується ніби й Зеленський і навіть має в запасі якісь ідеї, як протистояти Хуйлу та примусити його до вигідного Україні миру. Принаймні Зеленський учора туманно натякав, що має якийсь тайний коварний план і жалкує, що не може його зараз розкрити, хоча дуже кортить. Але думаю, той тайний коварний план Зеленського – то щось із розряду креативного КВН-скетча, домашня заготовка для конкурсу капітанів. І в Кремлі увесь той креатив, на який здатна зелена команда, давно прорахований, сюрпризів для них не буде. Ну хіба що посміються.

Але от давайте об’єктивно – що реально може Зеленський протиставити Хуйлу, чим його налякає і на що взагалі розраховує? Ну, хіба що перебалакає. А балаканиною своєю, а особливо фірмовим стилем побудови речень, недоречними вигуками й кривлянієм доведе Хуйла до гомеричного хохота, інсульта й преждєвременной кончини в страшних судорогах прямо за столом переговорів. Ну що ж, якщо Зеленський привезе нам із города Парижа окоченєвший труп Хуйла, то тоді дід перший скаже – да, коварний план Зеленського удався. Але що якщо ні?

Єдина більш-менш обнадійлива проговорка Зеленського пролунала, коли він сказав, що якщо діалог у Парижі не виходитиме, то він кине все нахер і повернеться ні з чим, хай лишається як є. Це він бовкнув емоційно, але по суті це єдиний більш-менш грамотний посил Москві. Мовляв, не такий я уже й зацікавлений у мирі будь-якою ціною.

І все ж таки, більші надії, що капітуляції в Парижі, а значить Майдану та політичної дестабілізації вдасться уникнути, дід покладає не на оточеного підлабузниками Зеленського. А на оточеного подхалімами Хуйла. Який, я дуже сподіваюся, решітєльно і жостко поставить Зеленського на місце та позбавить його нарешті дурних ілюзій про втомленого старичка, із яким можна про щось домовитися.

Якщо ж ні, якщо ілюзії залишаться, то… коли там той Нормандський саміт? Зеленський каже, що ще не знає, але тут же проговорився (язик же в нього без кісток), що в листопаді. Блін, завжди в листопаді… У тепліші місяці ніяк?

Зберігаємо бадьорий бойовий дух, тримаємо кулаки за полонених та продовжуємо допомагати Армії. Яка зараз найбільше потребує впевненості, що у неї надійний тил. Наша задача довести, що тил не підведе.

І слєдім, щоб віздє був порядок! А не то, шо січас

Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments