emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Oтруйний пряник

Взагалі-то воювати з Росією і думати що можна заробляти на надаванні Росії послуг (зокрема з транзиту її експорту її клієнтам) трішки нмд дивно.

Росія зажди продавала нам якісь вигоди від газу (типу "дешевий газ", "афільовані з владою посередники заробляють" тощо) в обмін на політичні поступки (тобто здачу наших національних інтересів) - більше росіянам від нас нічого не треба було й раніше, а тепер поготів.

Зараз вони будуть продавати нам "гроші від транзиту газу" - і знову нам нема чого дати взамін окрім національних інтересів. І ми торгуватимемо - і не тому, що в уряді зрадники, а тому що така природа сучасної демократії: регулярні вибори змушують політиків діяти з врахуванням короткострокових інтересів - уряду треба балансувати бюджет прямо сьогодні, і мільярди від транзиту потрібні прямо зараз, а що там буде завтра то проблема наступного уряду.

Від пряника "дешевий газ" (в обмін на національні інтереси) здихалися - те саме мало б бути зроблено і з пряником "транзит газу". Раніше в чіплянні за транзит була безпекова компонента (доки газ йде через нас, Європу ніяк не влаштовує війна на території України, бо замерзнуть), тепер коли в Росії все одно є обхідна труба - лишився тільки отруйний пряник....

Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 2 comments