emiliozk (emiliozk) wrote,
emiliozk
emiliozk

Iнфантилізм та дебілізм. Якщо не щось гірше

4 ч.
А ви читали заяву партії Голос щодо «нової стратегії перемоги»? Я-таки зробив це. І великим зусиллям утримав себе від матюків.
99 відсотків тексту не містять абсолютно нічого нового, причому, не просто на рівні декларативному - адже саме такими й були дії попередньої влади з приводу конфлікту на Сході. Єдине «оновлення» - заклик вийти з мінських угод. І ось тут закладена реальна бомба.
Давайте замислимося, що таке цей документ? Якщо відкинути другорядне, маємо тут просто тактичний інструмент для обмеження агресора в його подальшому наступі на Україну, котра й сьогодні залишається слабшою стороною в конфлікті. Прослідкуйте за заявами наших західних партнерів з приводу війни на Донбасі в останні чотири роки. Всі вони, в тому числі й пов‘язані з введенням чергових санкцій проти РФ, так чи інакше базуються на Мінську й невиконанні його російською стороною. Вийти з угод - це зробити послугу Путіну і розв‘язати йому руки на Донбасі. Надія на те, що Путін погодиться замінити їх на щось більш вигідне для України, стоїть на межі інфантилізму та дебілізму.
Для чого ж партія «нових облич» продукує цю відверто шкідливу й небезпечну лабуду? Щиро сподіваюся, що тільки через недосвідченість


Спробую пояснити чому перший крок стосовно мінських угод має бути не збоку України.

Ми не можемо виходити з мінських угод першими, бо санкції ЄС проти Росії прив‘язані до них. Якщо ЄС пом‘якшить санкційний режим у січні - тоді так, треба розглядати. В іншому разі, ми міняємося з РФ місцями - поки цивілізований світ на них справедливо покладає провину за зрив мирного процесу. Поки зберігаються болючі для Москви санкції, прив‘язані Радою ЄС до виконання мінських угод, треба на це першочергово зважати.

Замороження в такому разі не станеться. Російсько-сепарські війська вже проводять великі військові навчання на окупованій території, точно не для розваги. Отже буде ескалація. При виході з угод - 99,99%. Хоча, великий шанс на поновлення масштабних бойових дій залишається і без цього. Якщо ще й відводити війська на нові позиції, визначені не бойовою обстановкою, а політичним процесом, то це піддавати бійців смертельній небезпеці.

Нинішнє керівництво державою не здатне ефективно діяти в складних ситуаціях і це вже доведено. Вони готові до простих рішень рівня роздумів таксиста на Теслі, але виклики і завдання вищого рівня - з маневрами, домовленностями і балансуванням - явно out of their league. Це очевидно всім - і друзям, і партнерам, і ворогам, тому важкі умови їм підкидатимуть вороги та деякі партнери і без нас. Засипляться, на жаль, незалежно від дієвості мінських угод, бо нікого не чують. Проте, це вже інша історія.

Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments